KYK burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanır? 2019 KYK burs başvuru sonuçları

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından öğrencilere verilen burs ve kredilerin ne kadar olduğu, sonuçların ne zaman açıklanacağı öğrenciler tarafından merak ediliyor. Başvuru sonuçlarının Kasım ayı içerisinde açıklanması bekleniyor.

KYK burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanır? 2019 KYK burs başvuru sonuçları

KYK burs başvurusu yapan öğrenciler sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilen burs sonuçlarının açıklanmasına az kaldı. KYK sonuçların açıklanacağı tarihi net bir şekilde belirtmedi. Fakat geçen yıl açıklanan tarihlerde açıklanması bekleniyor.

KYK burs sonuçları geçen yıl Kasım ayının 13 ünde açıklanmıştı. 2019 yılında da bu tarihte açıklanması beklentiler arasında. Uzun süre bekleyiş sonrası Kasım ayında açıklanan burs sonuçlarının yine aynı zamanda açıklanması bekleniyor.

KYK BURS BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrencilere burs ve kredi veren bir kurumdur. Burs başvurusunda bulunan öğrenciler burs başvurusu sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. KYK geçen yıl burs başvuru sonuçlarını 13 Kasım’da açıklamıştı. Bu yılda aynı tarihte açıklanması bekleniyor. Başvurular 15 Ekim tarihinde gerçekleştirildi. Başvuru sonuçlarının Kasım ayında açıklanması bekleniyor.

KYK KREDİ VE BURS NE KADAR OLDU?

Öğrencilere verilen kredi ve burs miktarının ne kadar olduğu merak ediliyor. Lisans öğrencileri için verilen ücret 500 TL, yüksek lisans için 1000 TL ve doktora için 1500 TL verilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2019, 20:27

YORUM EKLE