KYK Yurt yedek yerleştirme ne zaman yapılacak? Yedek yerleştirme başvuruları ne zaman?

Üniversite öğrencileri “KYK Yurt yedek yerleştirme ne zaman yapılacak?” sorusunun yanıtını internet ortamında araştırıyorlar. Peki Yedek yerleştirme başvuruları ne zaman? İşte KYK yerleştirme ve başvuruları hakkındaki ayrıntılar…

KYK Yurt yedek yerleştirme ne zaman yapılacak? Yedek yerleştirme başvuruları ne zaman?

KYK yedek başvuru tarihlerinin açıklanması sonrasında öğrenciler bu tarihler hakkında araştırma yapmaya başladılar.

Hatırlanabileceği gibi üniversite sınavına giren öğrencilerin yerleştirme sonuçları geçtiğimiz haftalarda açıklanmıştı. KYK Yurt Başvuruları da sonuçların açıklanması sonrasında 19 Ağustos ile 26 Ağustos tarihleri arasında alındı.

29 Ağustos tarihinde KYK Yurt sonuçları açıklandı ve yedek listedeki öğrenciler için de Yedek Yerleştirme tarihleri ilan edildi.

Yedek yerleştirme tarihinin ilk olarak 5 Eylül olduğu, ikinci yedek yerleştirme tarihinin 9 Eylül ve üçüncü yedek yerleştirme tarihinin ise 12 Eylül tarihinde olduğu ifade edildi. Yedek yerleştirme tarihleri 12 Eylül’den sonra her Pazartesi ve her Perşembe günlerinde uygulanmaya devam edecek.

Konu hakkındaki sorularınız var ise aşağıdaki kısımda yer alan yorum bölümünden bizlere ve diğer okurlarımıza iletebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2019, 00:15

YORUM EKLE
YORUMLAR
elif
elif - 9 ay Önce

ben yedeklerdeyim 2538nci sıradayım izmirliyim okulum istambul yerleşe bilirmiyim sizce e birde tekrardan başvuru yapacakmıyım kykya

Damla
Damla - 9 ay Önce

Mersinden Elazığ'a okumaya gidiyorum ama 276. sıradayım yedekte. Bana çıkar mı? Ayrıca başvuruya gerek var mı ve nereden öğreniyoruz yedek sonuçlarını? Yanıtlarsanız çok memnun olurum.

Özlem
Özlem - 9 ay Önce

Ben çorum okumaya gidecem yedekte 57 ınci sıradayim bana sıra gelirmi sizce gelsede ne zaman gelir?? Sayın bakanim


Popüler Haberler