LGS Lise tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ? LGS 2019 Tercih sonuçları

LGS sınav sonuçları açıklandı ve öğrenciler tercih işlemlerini bekleyişe geçti. LGS lise tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? LGS 2019 tercih sonuçları 22 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacak.

LGS Lise tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ? LGS 2019 Tercih sonuçları

MEB’in 2019 LGS sınav sonuçlarını açıklamasının ardından, tercih kılavuzu bakanlık tarafından yayımlandı. Öğrencilerin heyecanla beklediği LGS Taban- Tavan puanı MEB tarafından belirlendi. Ayrıca nitelikli okulların yüzdelik dilimleri de erişime açıldı.

LGS tercih süreci başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı LGS sonuçlarını açıkladı. Öğrenciler tercih dönemini bekleyişe geçti. MEB’in açıkladığı kılavuza göre tercihler 1- 12 Haziran 2019 tarihleri arasında alınacak ve sonuçlar da 22 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacak.

Lise Tercih İşlemleri Nasıl Yapılır?

LGS sınavına giren öğrenciler tercih ve yerleştirmeye esas nakil başvurusu yapabilecek. Tercih işlemleri www.e-okul.meb.gov.tr adresinden yapılacak. Tercihlerin ortaokul müdürlüklerine onaylatılması da gerekmektedir.

Sınava giren ve merkezi sınav puanı olan bütün öğrencilerin, yerel yerleştirme ile öğrenci alan okul tercihinde bulunması gerekmektedir. Aksi takdirde, yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullar ekranından tercih yapılmaması durumunda, merkezi sınavla öğrenci alan okullar ve pansiyonlu okullar için tercih işleminde bulunamaz.

Öğrenciler üç grupta en fazla 15 okul için tercih yapabilirler. Bu gruplar şunlardır:

- Merkezi sınav ile öğrenci alan okullar,

- Yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullar,

- Pansiyonlu okullar.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2019, 11:22

YORUM EKLE

Popüler Haberler