LGS Soru ve Cevapları ile Öğrenci Yorumları - 1 Haziran 2019 LGS Soruları Nasıldır? Kolay mıydı, Zor muydu? Yorumlarda Tartışıyoruz!

1 Haziran 2019 tarihinde binlerce öğrencinin girdiği LGS sınavı sonuçlandı. Sınavın sona ermesiyle birlikte 2019 LGS soru ve cevapları öğrenciler tarafından merak edilmeye başlandı. Öğrenciler sınava giren adaylarını yorumlarını araştırıyorlar. İşte detaylar...

LGS Soru ve Cevapları ile Öğrenci Yorumları - 1 Haziran 2019 LGS Soruları Nasıldır? Kolay mıydı, Zor muydu? Yorumlarda Tartışıyoruz!

2019 Liselere Giriş Sınavı (LGS) sona erdi. Sınavın sona ermesiyle birlikte binlerce öğrenci sonuçları merak etmeye koyuldu.

Binlerce 8. sınıf öğrencisinin ter döktüğü LGS sınavı bugün sonuçlandı. Saat 9.30'da gerçekleştirilen sınav iki oturum halinde gerçekleşti. Sınavın ikinci oturumu ise saat 11.30'da başladı. Sınav 12.50 ile birlikte sona erdi. Sınavın sona ermesiyle birlikte hem öğrenciler hem aileleri sınavda çıkan soruları araştırmaya başladı.

Haberport ekibi olarak bizler, öğrencilerin akıllarında kalan soruları cevaplandırmak için araştırmalar yaptık. 

2019 LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

1 Haziran 2019 tarihinde yapılan Liselere Giriş Sınavı (LGS) sonuçları 24 Haziran 2019 tarihi itibariyle açıklanacak. Sınavın sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi web adresinden yayınlanacak.

LGS SORU SAYISI

LGS sınavında ürkçe 'den 20, İnkılap Tarihi testinden 10, Din Kültürü testinden 10 ve yabancı dil testinden 10 soru soruldu. 

İkinci oturumda ise Matematik 'ten 20, Fen Bilimleri testinden 20 soru soruldu. 

SINAVDA 3 YANLIŞ BİR DOĞRUYU GÖTÜRÜYOR

Sınavda sorulan sözel ve sayısal sorulardan cevaplandırdığınız soğru ve yanlış seçenekler belirlenecek. Her bir adayın ham puanı hesaplanacak ve her 3 yanlış karşısında 1 doğru cevap çıkarılacak. Her bir alt testin ortalaması, ilgili testin ham puanları toplamının öğrenci sayısına bölümü ile elde edilir.

SORU VE CEVAPLAR

Siz de haberimizin altına sınavın soru ve cevaplarıyla alakalı yorumlarda bulunursanız bütün adaylar faydalanmış olur.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2019, 15:16

YORUM EKLE
YORUMLAR
Su
Su - 3 hafta Önce

Çok çalıştık inşAllah sonuçları güzel gelir

Popüler Haberler