Liselere Geçiş Sınavı Şubat Ayı Örnek Soruları Yayımlandı! MEB 2019 LGS Örnek Soruları

Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı için örnek soruları duyurmaya devam ediyor. Öğrenciler LGS örnek sorularına bakarak sınavda gelebilecek soru türleri hakkında bilgi edinebilirler.

Liselere Geçiş Sınavı Şubat Ayı Örnek Soruları Yayımlandı! MEB 2019 LGS Örnek Soruları

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Liselere Geçiş Sınavı için Şubat ayı önek sorularını yayımladı. Sorular sayısal ve sözel bölümlerden öneklerle verildi.

MEB’den gelen açıklamaya göre, ortaöğretim sınavlarında sorulacak olan soru tipleri ile ilgili sayısal bölümde toplam 20 soru şeklinde yayımlandı. Önek sorular Matematik bölümünden 10, Fen Bilimleri bölümünden 10 soru olarak yayımlandı.

Sözel kitapçığındaki sorular ile ilgili olarak Türkçe’den 10 soru, T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük bölümünden 5 soru, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi bölümünden 5 soru ve İngilizce’den de 5 soru olacak şekilde hazırlandı.

Öğrenciler bu sorular sayesinde sınav hakkında daha kapsamlı detaylara ve soru tiplerine ulaşabilecek. MEB web sayfasından önek sorulara ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2019, 04:28

YORUM EKLE

Popüler Haberler