MEB 2019 Lise Tercihi Tercih Robotu yayınladı!

Milli Eğitim Bakanlığı Lise Tercih Robotu yayınladı. Bu tercih robotu sayesinde okulları türlerine göre sınıflandırıp sıralayabilir ve o okullara ait yüzdelik. okullar ile ilgili kontenjan,okulun yabancı dili,pansiyon imkanını,okulun adresi gibi pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

MEB 2019 Lise Tercihi Tercih Robotu yayınladı!

MEB Lise Tercihi Yapacak Adaylar İçin  Bir Tercih Robotu Yayınladı

Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl ilk defa girmek istediği liselere tercih yapacak adaylar için bir tercih robotu hazırladı.  Peki öğrenci ve veliler bu robota nasıl ulaşabilir ? Bu robotun işlevi nelerdir ? Tüm öğrenci ve velilerin merak ettiği bu sorulara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yayınladığı bu tercih robotuyla okulları türlerine göre sınıflandırıp sıralayabilir ve o okullara ait yüzdelik dilimleri görebilirsiniz. Bunun yanı sıra girmek istediğiniz okullar ile ilgili kontenjan,okulun yabancı dili,pansiyon imkanının olup olmadığı,okulun adresi gibi pek çok işe yarar bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ayrıca sadece  LGS ile değil adrese göre yerleştirme ile alan yani Yerel Yerleştirme ile alan okullara ait bilgilere de bu tercih robotundan ulaşabilirsiniz. Bu robot öğrenci veli ve öğretmenlerin işini oldukça kolaylaştıracak gibi gözüküyor.

Bu yıl liseye yerleşecek olan tüm öğrencilere bol şans dileriz.

LGS 2019 TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

2019 LGS YÜZDELİK DİLİMLER VE KONTENJANLAR LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2019, 16:31

YORUM EKLE

Popüler Haberler