MEB 2020 İl İçi, İl Dışı ve Özür Grubu Öğretmen Atamaları Yer Değiştirme Takvimi Belli Oldu!

Milli Eğitim Bakanlığı il içi, il dışı ve özür grubu atamalarının tarihlerini açıkladı. Korona virüs salgını nedeniyle ertelenen atamaların tarihi merakla bekleniyordu. MEB, 2020 yılı yer değiştirme takviminde, başvuru tarihleri ve atama sonuçlarının tarihlerine de yer verdi.

MEB 2020 İl İçi, İl Dışı ve Özür Grubu Öğretmen Atamaları Yer Değiştirme Takvimi Belli Oldu!

Öğretmenlerin merakla beklediği İl içi, İl dışı ve Özür Grubu atamalarının takvimi belli oldu. Öğretmenler korona virüs salgını nedeniyle ertelenen atamalarını merakla bekliyordu. 2020 yılı yer değiştirme atamalarının takvimi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyuruldu.

İşte öğretmenlerin 2020 yılı yer değiştirme takvimi

2020 yılı İl içi yer değiştirme başvuruları 20-27 Temmuz tarihleri arasında yapılırken, atama sonuçları 28 Temmuz’da açıklanacak. İlişik kesme işlemleri ise 4 Ağustos tarihiyle birlikte yapılacak.

İl dışı yer değiştirme başvuruları 6-10 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Başvuru sonuçları da 11 Ağustos tarihinde açıklanacak. İlişik kesme işlemleri ise 12 Ağustos itibariyle yapılabilecek.

Mazerete bağlı yer değiştirme birinci aşama başvuruları 12-17 Ağustos tarihlerinde yapılırken, ikinci aşama başvuruları ise 20-24 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Atama sonuçları da 25 Ağustos tarihinde açıklanacak.

Geçen yıllarda atamalar Mayıs ayı içerisinde yapılırken, bu yıl korona virüs salgını nedeniyle Temmuz ve Ağustos aylarında yapılmış olacak. Ancak özür grubu atamaları geçen yıl olduğu gibi yine Ağustos ayında yapılmış olacak.  

Her an gündemden haberdar olmak için mobil uygulamamızı şimdi telefonuna indir! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Tüm yeni haberlerimizden anında haberdar olmak için şimdi Instagram’da da bizi takip edebilirsin! Hadi, durma! >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2020, 15:04

YORUM EKLE

Popüler Haberler