MEB BİLSEM Öğretmen atama sonuçları belli oldu!

Üstün yetenekli çocukların keşfedilmesi için düzenlenen MEB BİLSEM öğretmen atama sonuçları belli oldu. Adaylar http://atama.meb.gov.tr/ adresinden atama sonuçlarına erişim sağlayabilmektedir.

MEB BİLSEM Öğretmen atama sonuçları belli oldu!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Bilim ve Sanat Merkezleri 2019 atama sonuçları duyuruldu. MEB’in yayınlamış olduğu resmi duyuruya göre öğrenciler için verilen eğitimlerde BİLSEM kurumlarında görev yapacak öğretmenlerin atama sonuçları belli oldu. Adaylar sonuçlara //atama.meb.gov.tr/ erişim sağlayabilmektedir.

BİLSEM Nedir?

BİLSEM, Bilim ve Sanat Eğitim Merkezleri’nin kısaltılmış halidir. İlköğretim okullarında sınavda tespit edilmiş özel yetenekli öğrencilerin daha doğru eğitim süreçlerine tabii tutulabilmesi, becerilerini ilerletebilmesi için BİLSEM sınavları düzenlenmektedir. Sınavda ter döken adaylar arasından seçim yapılarak, üstün yetenekli çocuklar tespit edilmektedir. Böylelikle üstün becerilere sahip çocukların yetenekleri keşfedilmekte, topluma katkı sağlamasına uğraşılmakta ve çocuğun yol göstericisi olunmaktadır. Çocuğun standart kurumlarda eğitim görüp becerilerinin körelmemesi için BİLSEM uygulaması hayata geçirilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2019, 08:55

YORUM EKLE

Popüler Haberler