MEB EBA Kursları Öğrenci Girişi ve Kurs Kaydı Nasıl Yapılır? MEB EBA Kursları Öğrenci Girişi Ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde tüm okullarda hayata geçirilen EBA kurs projesinin 2. Dönem kayıtları başladı. MEB EBA Kursları Öğrenci Girişi ve Kurs Kaydı Nasıl Yapılır? MEB EBA Kursları Öğrenci Girişi Ekranı ve kurs kayırları için detaylar haberimizde.

MEB EBA Kursları Öğrenci Girişi ve Kurs Kaydı Nasıl Yapılır? MEB EBA Kursları Öğrenci Girişi Ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı’nca tüm okullarda öğrenciler için gerçekleştirdiği EBA (Elektronik Bilişim Ağı) kursları için dönem kayıtları başladı. EBA sayesinde öğrenciler intenetin olduğu her yerden eğitime erişebilecek. Öğrencilerin eğitim gördükleri müfradatın içerikleri de EBA sisteminde mevcut bulunacak.

EBA kursları için kayıt dönemi başladı. Peki öğrenciler sisteme nasıl kayıt yapacaklar? Ücretsiz olarak yapılan kurs kayıtlarının detaylarını haberimizde derledik.

Milli Eğitim Bakanlığı EBA kurslarıyla teknolojinin imkanlarını kullanarak öğrencilere pratik bir eğitim imkanı sunmayı amaçlıyor. Teknoloji ile eğitimi daha bağlantılı kılmak adına yapılan uygulama herkesçe destekleniyor. Eğitim ve teknolojide gelişmelere bağlı olarak kendini hızlı bir şekilde yenileyebilen bir sistem ve e-içeriklere sahip olmakla birlikte, her yerden kolayca erişilebilme imkanı sunmakta.

Kursların öğretmenler için ayrı bir bölümü var. DYK denilen sistem sayesinde kurslara öğretmenler de başvuru yapabiliyor. 4-10 Şubat 2019 tarihlerinde öğretmenler de başvuru yapabilecek. Öğrencilerin başvuru tarihleri ise 11-17 Şubat 2019 olarak belirlendi. Kurslar Türkiye genelinde 25 Şubat’ta başlayacak.

Kurs Başvurusu ve Tarifi

Başvurular EBA’nın resmi web sitesi olan www.eba.gov.tr adresinden yapılmaktadır. Sitede E-Kurs sekmesine giren adaylar bu sekmeden başvurularını tamamlayacaklardır. Sekmeye bastığınızda Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönetim Sistemi Girişi karşınıza çıkıyor. Bu kısımda öğrencilerin EBA girişi yazan kısma tıklaması gerekmektedir.

Sonrasında karşınıza çıkacak //giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS//giris.jsp adresine girerek, e-okul bilgilerini işaretleyip, TC Milli Eğitim Bakanlığı Veli Bilgilendirme Sistemi Kullanıcı Doğrulama kısmını doldurmanız gerekiyor. Bu kısmı da doldurduğunuz taktirde giriş seçeneğine tıklayarak sisteme girişinizi yapmış oluyorsunuz. Daha sonra ders seçme kısmından istediğiniz dersleri seçerek kurslara kayıtlarınızı tamamlıyorsunuz.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 08:09

YORUM EKLE