MEB LGS Sınav Kılavuzu Yayınlandı!

Milli Eğitim Bakanlığı MEB Liselere Geçiş Sınavı LGS Kılavuzunda Değişiklik Yapıldı! Milli Eğitim Bakanlığı, Ortaöğretime Geçiş Yönergesi, 2019 senesi Sınav ile Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu yayınladı. İşte ayrıntılar…

MEB LGS Sınav Kılavuzu Yayınlandı!

MEB LGS Kılavuzunda Değişiklik Yapıldı!

Sınav ile öğrenci alımı yapacak olan ortaöğretim kurumlarına yeni okulların eklenmesi konusunda öğrencilerden ve velilerden birçok talep alındı. Özel eğitim ihtiyacı bulunan ve muafiyet başvurusunda bulunan adayların sınav sürelerinin uygulanması kapsamında 2019 senesi Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzunda değişiklikler yapılarak Makam Oluru ile yürürlüğe alınmıştır.

Ek’te bulunan 2019 senesi Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu 7 Mayıs 2019 tarihinden sonra www.meb.gov.tr web sitesi üzerinden kamuoyuna duyurulmuştur.

Konu ile ilgilenen velilerin ve öğrencilerin ilgili web adresini ziyaret etmeleri, kılavuza ulaşmak konusunda yeterli olacaktır.

Sizler de konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki kısımda yer alan yorum bölümünden bizlere ve diğer okurlarımıza iletebilirsiniz...

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 22:19

YORUM EKLE

Popüler Haberler