MEB Okullar ne zaman açılacak? 2020 Koronavirüs tatili ne kadar uzatıldı?

Koronavirüs ile mücadele kapsamında okulların yüz yüze eğitimden online eğitime geçmesi sonrasında pek çok öğrenci ve veli okulların tekrar ne zaman açılacağını merak etmeye başladı. Vatandaşlar MEB okulları ne zaman açılacak? 2020 koronavirüs tatili ne kadar uzatıldı? sorularını araştırmaya başladı. İşte Bakan Selçuk'un açıklamaları ve diğer merak edilenler.

MEB Okullar ne zaman açılacak? 2020 Koronavirüs tatili ne kadar uzatıldı?

Koronaviüsle mücadele kapsamında ülkenin gençlerini korumaya yönelik alınan okulların tatil edilmesi hususu ve daha sonrasında uygulanan 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı sonrasında canları sıkılan pek çok MEB okullarına giden öğrenci okulların ne zaman açılacağını merak etmeye başladı.

Okullarda EBA TV üzerinden devam eden eğitimler sayesinde devam edilirken pek çok veli ve öğrenci okulların ne zaman açılacağını araştırmaya başladı. Online Eğitimin ne zaman biteceğine okulların yüz yüze eğitime ne zaman geçeceği konusunda açıklama yapan Ziya Selçuk önemli detayların altını çizdi.

Okullar ne zaman açılacak?

25 Mart Çarşamba günü Bilim Kurulundan alınan kararlar sonrasında okulların tatil edildiği ve 30 Nisan’a kadarda eğitimlerin EBA TV üzerinden gerçekleşeceği açıklanmıştı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarında şunların altını çizdi:

“Eğitimde elbette kayıplar olacaktır. Elbette eksikler olacaktır. Çocuklarımızın her türlü ihtiyacı için tüm senaryolara hazırız. Bu yolculuğu koşuyu yürüteceğiz inşallah. Bilim Kurlulunn önerisiyle önümüzdeki süreci bir mütted daha uzatıyoruz. 30 Nisan tarihi ortak kararla ortaya konuldu. Bizim hazırlığımız olduğu için çalışmalarımızı daha geliştirerek ihtiyaçları karşılayacağız. Zaman zaman kamuoyunu da bilgilendireceğiz. Öncelikle çocuklarımızın sağlığı bakımından anne babalarımızın dikkatli olduğunun farkındayım.”

LGS nasıl yapılacak?

Okulların açılmasından ziyade önemli olan nokta için LGS ve YKS sınavları olduğunun altını çizen Bakan Ziya Selçuk, 7 Haziran tarihinde yapılması planlanan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için müfredatın  //ttkb.meb.gov.tr/ adresi üzerinden yayınlandığının altını çizdi. Öncelikli konu çocuklarımızın sağlığı diyen bakan Selçuk bu süreçte hiç kimsenin mağdur olmayacağını ve çalışmaların halen devam ettiğinin altını çizdi. Sınavda sorulacak konular ve soruların Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığımızın  //ttkb.meb.gov.tr adresinden yayınladık ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

İş ilanlarından kamu haberlerine, tüm gelişmeleri anbean takip etmek için Haberport mobil uygulamasını şimdi indir!>>>Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Doğru haberin en hızlı kaynağı Haberport’un haberleri Instagram’da da seninle! Hadi bizi takip etmeye başla. >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Siyaset, ekonomi, spor ve teknoloji… Merak edilen tüm haberlere ve tartışmalara Facebook Grubumuza katılarak ulaş! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 23:13

YORUM EKLE