MEB teneffüs saatleri kaç dakika oldu? Teneffüs süreleri uzatıldı

Milli Eğitim Bakanlı tarafından okullarda teneffüs süresinin uzatılmasına yönelik alınan karar duyuruldu. Peki teneffüs süresi ne kadar oldu? Daha önceden teneffüs süresi okullarda 10 dakika olarak uygulanıyordu…

MEB teneffüs saatleri kaç dakika oldu? Teneffüs süreleri uzatıldı

Teneffüs Süresi Ne Kadar Oldu?

Milli Eğitim Bakanlığı, daha önceden 10 dakika olan teneffüs sürelerinin uzatılmasına yönelik olarak aldığı kararını duyurdu. Bu karara göre teneffüs sürelerinin uzatılması sonucuna varıldı. Bundan sonra eğitim öğretim kurumlarında teneffüs süresi 15 dakika olarak uygulanacak.

Aynı zamanda bir taraftan da yeni eğitim öğretim senesinde ilk defa uygulanacak olan ara tatillerin tarihleri de veliler ve öğrenciler tarafından merakla araştırılıyor?

2019-2020 Eğitim Öğretim Senesi Takvimi

Eğitim sistemine yeni getirilen ara tatil uygulaması 2019-2020 eğitim öğretim senesinde Nisan ve Kasım aylarında uygulanacak.

Eğitim öğretim senesi 9 Eylül 2019 tarihinde başlayacak ve ilk ara tatil 18 ile 22 Kasım tarihleri arasında yapılacak. Tatil hafta sonu ile birlikte 9 gün sürecek.

25 Kasım ile 17 Ocak tarihleri arasında yeniden okula dönüş yapılacak ve 17 Ocak’ta yarıyıl tatiline girilecek. 31 Ocak tarihine kadar devam edecek ve sonraki dönemin ara tatili ise 6 Nisan ile 10 Nisa arasında uygulanacak. 19 Haziran tarihinde eğitim öğretim senesi sonlanacak.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 13:11

YORUM EKLE