MEB Yatılı Okullardaki Öğretmenlerin Ek Ders Saatlerinde Düzenleme Yaptı

Milli Eğitim Bakanlığı bir yönetmelik değişikliği yaptı. Bu değişiklikte yatılı okullardaki öğretmenlerin ek ders saatlerinde düzenleme yapıldı. Konuyla ilgili detaylar ve yeni yönetmelik haberimizde yer almakta.

MEB Yatılı Okullardaki Öğretmenlerin Ek Ders Saatlerinde Düzenleme Yaptı

Yatılı Okullarda Görev Yapan Öğretmenlerin Ek Derslerine Düzenleme

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz günlerde bir yönetmelik değişikliği yaptı. Bu değişiklikte yatılı ve pansiyonlu okullarda  öğrenim gören öğrencilerin yeme,yatma,dinlenme,eğitim-öğretim ve benzeri hizmetlerinin yürütülmesinde görev alan öğretmenlerin ek ders saati limitini arttırdı. Bu düzenleme ve konuyla ilgili detaylar yazımızın devamında yer almakta.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI YÖNETİCİ VE ÖĞRETMENLERİNİN DERS VE EK DERS SAATLERİNE İLİŞKİN KARARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KARAR

MADDE 1- 1/12/2006 tarihli ve 2006/11350 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 13 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan "48 saati" ibaresi "56 saati" şeklinde değiştirilmiştir.

Bu değişikliğe göre Milli Eğitim Bakanlığı tarafından , yatılı ve pansiyonlu okullarda öğrenim gören öğrencilerin yeme,yatma,dinlenme,eğitim-öğretim ve benzeri hizmetlerinin yürütülmesinde görev alan öğretmenlere ayda 56 saate kadar ek ders ücreti ödenecek.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2019, 20:34

YORUM EKLE

Popüler Haberler