MEB Yönetici Atama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı yönetici atama takvimi kapsamında yer değiştirecek olan müdürlerin sonuçları 17 Mayıs tarihinde açıklanacaktı. Ancak bu tarih 27-28 Haziran olarak değişikliğe uğratıldı. Bu durum Yönetici Atama Yönetmeliği Değişiyor mu? Sorusunun sorulmasına sebep oldu. İşte detaylar…

MEB Yönetici Atama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılacak mı?

Yönetici Atama Yönetmeliği Değişiyor mu?

Takvim ve duyuru kapsamında yapılan değişiklikler hem konuyla ilgilenen müdürleri hem de ilerleyen süreçte müdür olmayı düşünen öğretmenleri düşündürmeye başladı. Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, konu hakkında Milli Eğitim Bakanlığı kapsamında görev yapan üst düzey yetkilerle görüştüğünü ifade etti. Yaptığı görüşmeler sonucunda yönetici atama yönetmeliğinde herhangi bir değişikliğin yapılmayacağını ifade ettiklerini anlattı.

Türk Eğitim- Sen Başkanı Talip Geylan, sosyal medya platformlarından biri olan Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklamasında, yaklaşık olarak bir haftadır bu tarz bir habere yönelik söylentilerin dolaştığını, üst düzey bürokratlarla yapmış olduğu görüşmeler sonucunda bu iddiaların herhangi bir geçerliliğinin olmadığını söylediklerini ifade etmişti.

Şimdilik böyle bir durumun olmadığını ancak böyle bir durumun olması halinde eğitim çalışanlarının da Milli Eğitim Bakanlığını kim yönetiyor? Diye sorabileceklerini belirtti ve sözlerine son verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2019, 01:27

YORUM EKLE

Popüler Haberler