Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, Eğitim Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu

Ülkemiz eğitim sistemi hakkında önemli açıklamalarda bulunan ve eğitimde ciddi sıkıntıların yaşandığını belirten Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, Tarsus İlçesi’nde konuşma gerçekleştirdi;

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, Eğitim Hakkında Önemli Açıklamalarda Bulundu
Ülkemizin eğitim sisteminden başka hiçbir sıkıntısı olmadığına değinen Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, konunun çok büyük bir öneme sahip olduğuna değindi. Eğitim sisteminde yapılacak her yeniliğin ülkemiz gidişatı açısından önemli seviyede nitelik taşımakta. Güçlü Türkiye’nin parlayan yıldızları olan gençlerimizin en doğru şekilde ve sistematik bir biçimde eğitilmesi, süper güç ülkeler arasında ülkemizin yer alabilmesi açısından önemli bir adım olabilir.

Yeraltında sahip olduğu maden yataklarının ilerleyen yıllarda önemli bir işleve sahip olacağı sürekli olarak belirtilen hususlar arasında yer almakta. Özellikle de bor anlamında dünyanın en zengin ülkesi olmamız, ilerleyen süreçlerde borun kullanım alanının genişlemesiyle birlikte ciddi bir başarının göstergesi. Enerji açısından hiçbir şekilde sıkıntı yaşamayan ülkemizin ne yazık ki eğitim konusunda çok ciddi eksiklikleri mevcut.

Bu durumun düzeltilebilmesi için önemli adımlar atılmakta ve hatta geçtiğimiz aylarda artık beşinci sınıf öğrencilerinin sadece İngilizce eğitimi alacağı ve geleceğe çok daha hazır bir hale getirileceği belirtilmişti. Bu sistemin ilerleyen senede mevcut hale gelmesi beklenmekte. Aynı zamanda eğitim sistemine ayrılan bütçede de ciddi anlamda artış gözlemlenmesi de bu durumun ilerleme kaydedebilmesi için ciddi bir mücadele verdiğinin göstergesi.

Her Şeyi Yapamadık, Ama Çok Şey Yaptık

Tarsus İlçesi’nde muhtarlarla bir araya gelerek burada açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın bu konuşmasına pek çok milletvekili katıldı. Mersin Tarsus Belediye Başkanı MHP’li Şevket Can’ın da eşlik ettiği gözlemlendi. Gerçekleştirdiği konuşmasında ülkemizin eğitim konusu dışında herhangi bir sorunu olmadığına değinen Yılmaz, eğitimde yaşanan bir patlamayla her konuda iyileşmenin meydana gelebileceğini aktardı.

Eğitimden elde edilen verimin arttığı ülkelerin güvenliğinin de, ekonomisinin de, üretiminin de çok yüksek olduğuna değindi. Bundan dolayı da ülkemizin en temel sorununun bu olduğuna ve bu sorunun çözülmesi halinde diğer sorunların da çok kolay bir şekilde çözüme kavuşturulabileceği aktarıldı. Aynı zamanda şuana kadar pek çok şeyin yapıldığını ancak yapılmayan da çok şeyin olduğu belirtildi. Uluslararası anlamdaki itibarımızın daha iyi yerlerde gözlemlenebilmesi için de elimizdeki fırsatların değerlendirilmesin gerektiğinin önemine de vurgu yapıldı.
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2017, 00:12

YORUM EKLE