Milli eğitim bakanlığı ekys 2020 sonuçları - ekys sonuçları

Milli eğitim bakanlığı kadrolarında müdür ve müdür yardımcısı olarak atanmak isteyen yönetici adaylarının 15 mart 2020 tarihinde girmiş olduğu EKYS sonuçları bugün açıklanıyor.

Milli eğitim bakanlığı ekys 2020 sonuçları - ekys sonuçları

Milli eğitim bakanlığı kadrolarında müdür ve müdür yardımcısı olarak atanmak isteyen yaklaşık 50 bin öğretmen adayının girdiği 202 MEB EKYS sonuçları bugün itibariyler ÖSYM tarafından açıklanacak.

SINAVA KİMLER GİRDİ?

EKYS yani eğitim kurumlarına yönetici seçme sınavı 15 mart 2020 tarihinde yapıldı. Sınava Milli Eğitim Bakanlığı kadrolarında müdür veya müdür yardımcısı olarak çalışmak isteten öğretmenler girdi.

SINAVA GİRİŞ ŞARTLARI NELERDİR?

EKYS 2020 sınavına milli eğitim bakanlığında aday öğretmenlik süresi hariç en az 1 yıl çalışmış olan öğretmenler katılabildi.

SONUÇLAR NEREDE AÇIKLANACAK?

Sınav sonuçları 9 nisan 2020 tarihinde ösym tarafından https://ais.osym.gov.tr/ sayfasında ilan edilecek ve her aday kendi şifre ve kimlik numarası ile giriş yapıp sonucunu öğrenecek.

SINAV SONRASI SÜREÇ NASIL OLACAK?

MEB EKYS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte milli eğitim bakanlığı kadrolarına müdür veya müdür yardımcısı olarak atanmak isteyen adaylar 2. aşama olan sözlü sınava alınacaktır.  Sözlü sınavdan alına puan ve ekys sınav puanına göre yönetici adayının atanması için kullanacağı puan oluşacaktır.( Yazılı sınavın yüzde 80'i mülakatın ise yüzde 20'i)

EKYS SONUÇ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ


 

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2020, 20:21

YORUM EKLE

Popüler Haberler