Milli Savunma Üniversitesi Başvuru ve Sınav Tarihleri Belli Oldu! 2019 MSÜ Sınav Tarihleri!

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde istihdam edilmek isteyen binlerce askeri öğrenci adayı Milli Savunma Üniversitesi'ne girebilmek için MSÜ sınavına girmektedir. MSÜ sınav başvuruları için son gün 27 Şubat 2019. MSÜ için sınav ve başvuru tarihlerine ait detaylar haberimizde.

Milli Savunma Üniversitesi Başvuru ve Sınav Tarihleri Belli Oldu! 2019 MSÜ Sınav Tarihleri!

Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki asker ihtiyacının karşılanabilmesi için Milli Savunma Üniversitesi her yıl binlerce alım gerçekleştirmektedir. Üniversitede eğitimini tamamlayan öğrenciler TSK mensubu olarak görev yapmaya başlamaktadır.

MSÜ Nedir?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) resmen 31 Temmuz 2016 günü kurulmuştur. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası kurulan MSÜ’nün bünyesinde öğrenciler TSK’da görevlendirilmek üzere birçok pozisyonda görev alabilecek nitelikte eğitim görmektedir. Ancak öğrenciler deniz, hava ve kara olmak üzere bölümlerde eğitimlerini tamamlayarak TSK mensubu olmaya hazır hale gelmektedir.

MSÜ Sınavı Ne Zaman?

Milli Savunma Üniversitesi sınavına girmek isteyen adayların 27 Şubat tarihine kadar başvuru yapması gerekmektedir. Sınav başvurusunda bulunan adaylar 7 Nisan 2019 günü MSÜ sınavına girecektir.

MSÜ Başvuruları Ne Zaman?

MSÜ alımları ÖSYM’nin düzenlediği sınav üzerinden yapılmaktadır. 16 Ocak 2019 gününde başlayan MSÜ başvuruları 27 Şubat 2019 günü sona eriyor.

MSÜ Başvuruları Nasıl Yapılmaktadır?

Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu olarak görev almak isteyen binlerce kişi Milli Savunma Üniversitesi’ne başvuruda bulunmaktadır. Başvurular elektronik ortam üzerinden yapılmakla birlikte, sınav ücretinin yatırılması gerekmektedir. Sınav başvurusunda bulunmak isteyen adaylar https://ais.osym.gov.tr/ adresine ÖSYM bilgilerini girerek başvuru yapabiliyor.

MSÜ İletişim

Milli Savunma Üniversitesi’nin iletişim bilgileri 0212 398 0100, öğrenci işleri iletişim bilgisi ise 0212 398 0160’tır.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 22:53

YORUM EKLE

Popüler Haberler