Milli Savunma Üniversitesi ( MSÜ ) Askeri Öğrenci Sınavı Başvuru Kılavuzu Duyurusu Yayımlandı! MSÜ Sınav Başvuru Ücretleri ve Başvuru Tarihleri

Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci alımlarıyla ilgili duyuru yayınladı. MSÜ Sınav başvuruları ne zaman, MSÜ sınav ne zaman yapılacak, MSÜ sınav başvuru ücretlerine dair bilgiler ve daha fazlasına içeriğimizden erişebilirsiniz.

Milli Savunma Üniversitesi ( MSÜ ) Askeri Öğrenci Sınavı Başvuru Kılavuzu Duyurusu Yayımlandı! MSÜ Sınav Başvuru Ücretleri ve Başvuru Tarihleri

Öğrenci, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Milli Savunma Üniversitesi öğrenci belirleme sınavına ilişkin detaylar ortaya çıktı. ÖSYM, aday belirleme sınavıyla ilgili başvuruları almaya başladı. Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarında eğitim görmek isteyen adayların 16 Ocak-27 Şubat 2019 tarihleri arasında başvuruda bulunması gerekmektedir. Başvuruların alındığı tarihlerde herhangi bir engelden dolayı başvuru yapamayanlar için geç başvuru tarihi ise 7 Mart 2019 olarak duyurulmuştur. Başvuru yapabilmek için ÖSYM Başvuru Merkezleri’ne giderek bireysel başvurularınızı yapmanız gerekmektedir. Altenatif olarak ise https://ais.osym.gov.tr adresi üzerinden öğrenci başvuruları yapılabilmektedir.

Sınavda yer almak isteyen öğrenciler Aday Başvuru Formunda yer alan bilgileri incelemelidir. Bu sayfaya ise //www.osym.gov.tr intenet adresi içeriğinde bulunan kategorilerden erişebilirsiniz.

Öğrenci Tespitleri ÖSYM Tarafından Yapılacaktır

Milli Savunma Bakanlığı ve ÖSYM arasında protokol imzalandı. İmzalanan bu protokol gereğince öğrenci alımlarında ikinci seçim aşamasında tespitler ve değerlendirmeler ÖSYM tarafından yapılacak. Adayın, Milli Savunma Üniversitesi’nde eğitim görmeye uygun olup olmadığı ve kriterleri sağlayıp sağlamadığı sürece dahil edilmiştir.

ÖSYM tarafından yayınlanan başvuru kılavuzunda, sınavda elde edilen başarı ve sonucun değerlendirmesiyle ilgili detaylar da yer almaktadır. Bununla birlikte ikinci seçimlerde adayın yerleştirilmesiyle ilgili esaslara da kılavuzda yer verilmiştir. Sınav başvurusunda bulunan adayların mevzuatta yer alan bütün düzenlemeleri kabul etmiş olduğu varsayılacaktır.

Konuya ilişkin belirtilen mevzuat ise 6114 sayılı kanunun 7. maddesinde yer almaktadır. Bu maddede, 2. Seçim aşamasında bilinmesi gereken detaylara yer verildiğinde adayların mevzuatı okuması önem taşımaktadır. Adaylık değerlendirmesini ÖSYM yapmakta ve sınav sonuçları veya sınavla ilgili her türlü duyuru Milli Savunma Bakanlığı web sayfasında yer alacaktır.

Site üzerinde yapılan bütün duyurular uyarı mahiyeti taşımaktadır. Öğrencilerin duyuruları sık sık takip etmesi ve karar değişikliğiyle ilgili her türlü bilgiye erişim sağlanması gerekmektedir.

Sınav Saat Kaçta, Başvurular Ne Zaman Sona Eriyor?

Adayların standart başvuru süreci 16 Ocak 2019 ve 27 Şubat 2019 tarihlerini kapsamaktadır.

Sınav ücreti ödemesi için son tarih 28 Şubat 2019 olmakla birlikte ödenmesi gereken tutar 96 TL’dir.

Başvuru tarihleri arasında herhangi bir sebepten işlemlerini gerçekleştiremeyenlerin başvuru tarihi ise 7 Mart 2019’dur. Geç başvuru sınav ücreti ise 144 TL’dir.

7 Nisan 2019 günü gerçekleştirilecek sınavın başlangıç saati 10.15 olmakla birlikte sınav süresi ise 135 dakikadır.  

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2019, 14:55

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 1 ay Önce

Sinavda sozelden 215 sayisaldan 195 esit agirliktan 201 aldim kara astsuabylik meslek yuksek okuluna gidebilir miyim

Popüler Haberler