MSÜ Sınav Başvuruları Bitti mi? ÖSYM MSÜ Sınavı Ne Zaman Olacak

ÖSYM tarafından düzenlenen Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Belirleme Sınav başvuruları yarın itibari ile sona eriyor. Aynı zamanda Milli Savunma Üniversitesi sınavının ne zaman yapılacağı da sınava katılım gösterecek öğrenciler tarafından büyük merak konusu…

MSÜ Sınav Başvuruları Bitti mi? ÖSYM MSÜ Sınavı Ne Zaman Olacak

MSÜ Sınav Başvuruları Yarın Sona Eriyor!

Askeri öğrenci adaylarının büyük bir merakla takip ettiği Milli Savunma Üniversitesi Sınavları her sene ÖSYM tarafından düzenleniyor. 2019 senesinde yapılacak olan Milli Savunma Üniversitesi Sınavlarının ne zaman yapılacağı sınava girecek tüm öğrenciler tarafından merakla araştırılıyor.

2019 senesinde yapılacak olan Milli Savunma Üniversitesi Sınavının tarihi ÖSYM tarafından duyuruldu. Hatırlanacağı gibi Milli Savunma Üniversitesi Sınavı başvuruları 16 Ocak 2019 tarihinde başlatılmıştı ve başvuru sürecinin 27 Şubat 2019 tarihine kadar devam edeceği belirtilmişti. Şimdi ise yapılan duyuru ile birlikte Milli Savunma Üniversitesi Sınavının 7 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirileceği ifade edildi.

2019 senesinde Milli Savunma Üniversitesi Sınavına katılım gösterecek adaylar başvuruları elektronik ortam üzerinden ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla ya da kişisel olarak ÖSYM’nin //ais.osym.gov.tr web adresi üzerinden gerçekleştirebilmektedirler.

Ayrıca ÖSYM Milli Savunma Üniversitesi Sınavının  7 Nisan 2019 tarihinde saat 10:15’te yapılacağını ve sınavın 120 sorudan oluşan bir test şeklinde olacağını da belirtti. Milli Savunma Üniversitesi Sınavlarına girilecek sınav yerlerinin sınav tarihinden 1 hafta önce ilan edileceği beklenmekte…

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 20:51

YORUM EKLE

Popüler Haberler