Öğrenciler Konaklama İşlemlerini Başlatabilir

Üniversite eğitimine şehir dışında devam edecek olan öğrenciler için YURTKUR tarafından tahsis edilen yurt imkanlarından faydalanmak için başvurular başladı, 10 Eylül'e kadar devam edecek.

Öğrenciler Konaklama İşlemlerini Başlatabilir

Yüz binlerce öğrencinin merakla beklediği üniversite tercih sonuçları açıklandı ve öğrenciler hangi üniversitelere yerleştiklerini öğrendiler. Netice olarak ise şehir dışında üniversite kazanan öğrenciler, ev veya yurt olmak üzere iki farklı konaklama altenatifini değerlendirmeye başladılar. Türkiye'de devlet tarafından üniversite öğrencilerine tahsis edilen Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait yurtlarda kalmak isteyen öğrenciler için her yıl başvurular açılıyor. Bu sene de tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından, YURTKUR tarafından, yurt başvuruları aktif hale getirildi. An itibariyle devam etmekte olan yurt başvuru işlemleri ile üniversite eğitimine devam edecek öğrenciler devlet destekli konaklama fırsatından faydalanabilirler.

BAŞVURULAR E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILIYOR

10 Eylül saat 23:59'a kadar devam edecek olan yurt başvuruları e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. KYK yurtlarında konaklamak isteyen öğrenciler e-Devlet şifreleri ve T.C. kimlik numaraları ile sisteme giriş yaptıktan sonra "yurt başvurusu" anahtar kelimelerini arama çubuğunda aratarak ilgili bağlantıya ulaşabilirler. Başvuru öncesinde yapılan bilgilendirmelere, başvuru yapacak kişi tarafından onaylandıktan sonra form doldurmaya başlanılabilir. Kuruma ibraz edilen bilgilerin doğru ve güncel olması gerekmektedir. Verilen bilgilerde yanlış ve hatalı bilgi olması durumunda kurum tarafından yurt başvurunuz reddedilebilir.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2018, 14:51

YORUM EKLE