Öğrenciler Yeni Sistemde Kaç Gün Tatil Yapacak? Ziya Selçuk'tan Yeni Eğitim Düzenlemesi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan öğrencileri sevindirecek haber geldi. Ziya Selçuk: Yılda İki Defa Tatil Olacak

Öğrenciler Yeni Sistemde Kaç Gün Tatil Yapacak? Ziya Selçuk'tan Yeni Eğitim Düzenlemesi

Milli Eğitim Bakanlığı yeni eğitim öğretim yılı hakkında öğrencileri sevindirecek açıklamalarda bulundu. Katıldığı bir programda konuşan Bakan Selçuk, ''Yeni Eğitim-Öğretim Çalışma Takvimi Modeli" olarak tanıttığı çalışma takvimini basına açıkladı. İşte detaylar...

ZİYA SELÇUK AÇIKLADI: SÖMESTR TATİLİ ARTIRILDI

Basına açık gerçekleştirilen bir toplantıda yeni eğitim öğretim yılı için açıklamalar yapan Bakan Selçuk, "Yeni Eğitim-Öğretim Çalışma Takvimi Modeli"ni vatandaşlarımızın beğenisine sundu.

Yaptığı açıklamalarda öğrencilere ve velilere müjdeli haberler veren Bakan Selçuk şunları söyledi: Nisan ve Kasım'da birer haftalık ara tatil olacak. Bizim yaz tatilini kısaltmamız söz konusu değil. 11 haftaya düşürülmesi, yüzde 10'luk indirimden söz ediyoruz.

Ara tatillerde öğretmenler, okullar kurumsal işleyişe yönelik bir takım öz değerlendirmeler yaparak çeşitli iyileştirmelere gidecekler. Yapılandırılmış ara tatillerde; çocuklara ve öğretmenlere dinlenme ve etkinliklere katılma fırsatı veriliyor. Öğretmenlerimiz çok yoruluyorlar. Ara tatillerde yeni bir yapılanma söz konusu. Birer haftalık tatillerin, sadece tatil olarak değerlendirilmemesi, çocukların eğitimsel faaliyetlere katılması da hedefleniyor.

Konuşmalarını sürdüren Bakan Selçuk, şu konulara da değindi:

 "Yapılandırılmış ara tatillerde çocuklara ve öğretmenlere dinlenme ve etkinliklere katılım imkanı sunulacak."

"13 haftalık yaz tatilinin iki haftasının nisan ve kasım aylarında birer haftalık ara tatil olarak planlandığını açıkladı.

"Ara tatillerde bir ana tema başlığı altında bilim, kültür, sanat, spor, gezi, fuar gibi etkinlikler planlanacak."

"18-22 Kasım 2019'da ilk ara tatil yapılacak. 6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında ikinci ara tatil verilecek."

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 16:29

YORUM EKLE

Popüler Haberler