betgram betgram setrabet

26 Ağustos 2019 Pazartesi 08:24
Öğrenciye karşılıksız burs veren kurumlar ve vakıfların burs başvuru tarihleri ve şartları

Yeni eğitim yılı için bekleyiş sürüyor. YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından kayıtlar başladı ve üniversiteyi kazanan öğrenciler karşılıksız bursları araştırmaya başladı. Üniversite kayıtları 23 Ağustos Cuma gününe kadar sürecek. İntenet üzerinden yapılan kayıtlar için ise bugün son gün.

Üniversite kayıtlarını yapan öğrenciler karşılıksız olarak verilen bursları araştırmaya başladı. Pek çok denek ve kurum üniversite öğrencilerine karşılıksız burs desteği sağlamaktadır.

Türkiye’nin Mühendis Kızları Bursu

Türkiye’nin Mühendis Kızları Projesi kapsamında bilgisayar, çevre, elektrik, endüstri, inşaat ve makine mühendisliğini kazanan kız öğrencilere burs verilecek. Ayrıca bazı eğitim fırsatları da sağlanacak. Bu burs için başvurular Eylül ve Ekim aylarında yapılacak. Kız öğrencilere 9 ay boyunca aylık 600 TL burs desteği verilecek.

İstanbul Sanayi Odası Vakfı Bursu

Bu burs için 1 ile 30 Eylül tarihleri arasında isov.org.tr adresinden başvurular alınacak. Bur bursu almak isteyen öğrencilerin İstanbul, Kocaeli ve Tekirdağ’daki mühendislik fakültelerinden bir tanesini kazanması gerekmektedir. Geçtiğimiz yıl bu burs kapsamında 450 TL ödeme yapılmaktaydı.

İstanbul Ticaret Odası Bursu

Burs başvuruları Eylül ayında ito.org.tr adresinde başlayacak. İstanbul’da bulunan devlet üniversitelerinin lisans öğrencileri ve ÖSYM tarafından %100 bursla vakıf üniversitelerini kazanan öğrenciler başvuru yapabilecek. Geçen yıl bu burs kapsamında 665 TL ödeme yapılmaktaydı.

Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı Bursu  

19 Ağustos’ta başlayan burs başvuruları 13 Eylül’e kadar sürecek. Öğrencilere aylık 400 TL ödeme yapılacak. Tıp, eczacılık, hemşirelik, diş hekimliği ve sağlık bilimleri fakültelerinde eğitim alan öğrenciler başvuru yapabilecek. Başvurular www.ssyv.org.tr adresinden yapılacak.

VGM Bursu

VKM bursu için başvurular 15 Eylül 30 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Öğrencilere 8 ay boyunca aylık 250 TL ödeme yapılacak. Anne veya babası hayatta olmayan, ekonomik durumu iyi olmayan öğrencilere öncelik verilmektedir.

Çağdaş Eğitim Vakfı Bursu

Başvurular 30 Eylül 2019 tarihine kadar yapılabilecek. İstanbul’daki devlet veya vakıf üniversitelerinde %100 burslu eğitim alan öğrenciler başvurabilecek.

Vehbi Koç Vakfı Bursu

Başvurular 2 ile 30 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Akdeniz, Atatürk, Boğaziçi, Fırat, Gaziantep, Harran, İstanbul Teknik, Marmara iktisadi ve idari birimler fakültesi, Muğla Sıtkı Koçman, Ondokuz Mayıs, ODTÜ, Selçuk, Uludağ ve Van 100. Yıl üniversitelerinde eğitim alan öğrenciler başvuru yapabilecek. Bu burs kapsamında geçtiğimiz yıl 625 TL ödeme yapılıyordu.

KYK Bursu

KYK burs veya kredileri için başvurular Ekim ayında başlayacak. Geçtiğimiz yıl burs ve kredi kapsamında aylık 500 TL ödeme yapılıyordu.

TÜBİTAK Bursu

YKS sınavında belli bir sıralamaya giren ve TÜBİTAK’ın belirlediği alanlara hak kazanan öğrenciler bur bursa başvuru yapabilir. Başvurular Ekim ayında başlayacak. Öğrencilere aylık olarak verilen burs miktarı 750 TL ile 2000 TL arasında değişmektedir.

Sabancı Vakfı Bursu

Bu burs öğrencilere üniversite eğitimi boyunca verilmektedir. Geçtiğimiz sene lisans bölümlerinde eğitim alan öğrenciler 600 TL veriliyordu. Bu burs Ankara, Boğaziçi, Çukurova, Dokuz Eylül, Ege, Gazi, Hacettepe, İstanbul, İstanbul- Cerrahpaşa, İTÜ, Marmara, ODTÜ ve Yıldız Teknik üniversitelerine okuyan öğrencilere verilmektedir. Başvurular Eylül yayında başlayacak.

TEV Bursu

TEV öğrencilere 2 burs vermektedir. Biri başarılı ve ekonomik durumu iyi olmayan öğrencilere verilen TEV Üniversite Bursudur. Bu bursta öğrencilere 700 TL aylık ödeme yapılmaktadır. İkinci burs ise YKS sınavında ilk 5000’e giren öğrencilere verilen TEV Üstün başarı bursudur. Bu burs ile aylık olarak 1400 TL ödeme yapılmaktadır. Başvurular 1 ile 22 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Deneği Bursu

Bu burs için 3 ile 12 Eylül tarihleri arasında www.cydd.org.tr adresinden başvuru yapılacak. 10 ay verilen bu burs ile öğrencilere 250 TL ödeme yapılıyor.

Toplum Gönüllüleri Vakfı Bursu

Başvurular 2 Eylül ile 2 Ekim tarihleri arasında www.tog.org.tr adresinden yapılacak. Öğrencilere 10 ay süreyle 250 TL ile 500 TL arasında burs verilecek.

Tekfen Vakfı Bursu

Bu burs için başvurular 9 Eylül ile 22 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Burs kasım ve mayıs ayları arasında öğrencilere verilmektedir. İlk ayda aylık burs miktarının iki katı kadar ödeme yapılmaktadır. Geçtiğimiz yıl öğrencilere 650 TL burs ödemesi yapıldı.

Son Güncelleme: 26.08.2019 08:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Popüler Haberler