Öğretmenlere Performans Sistemi Gelecek Mi? Bakan Ziya Selçuk Açıkladı!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlere performans sistemi getirilmesi hakkında konuştu. Selçuk, konuyla ilgili kapsamlı çalışmalar yapılması gerektiğini duyurdu. İşte gündemde çok konuşulan o konuya dair Bakan Selçuk'un açıklaması!

Öğretmenlere Performans Sistemi Gelecek Mi? Bakan Ziya Selçuk Açıkladı!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Başkent Kulisi programına konuk oldu. Öğretmenlere meslek performans uygulamaları hakkında konuşan Selçuk, meslek yaşamında performansın baz alınmasının öneminden bahsetti. Bakan; atama, yükseltme ve ücretlendirme gibi politikaların belirlenmesinde performansın kısas alınması gerektiğinin önemine vurgu yaptı. Selçuk, bu anlamda bir havuz oluşturulmasının Türkiye eğitim sistemini daha iyi noktalara taşıyabileceğinden bahsetti.

Çalışmalar Performans Temelli Yapılmıyor

Öğretim üyeleri alımlarında performanslara dikkat edimediğinden bahseden Selçuk, bütün suçun çocuklara yüklendiğini savundu. Bu noktada öğretmenlerin de birtakım performansa dayalı süreçlerden geçmesi gerektiğini anlatan Selçuk, gerekli şartların hazırlanması gerektiğinin önemine vurgu yaptı. Bu konu ile ilgili yeterli çalışmanın tamamlanmaması halinde gündeme gelmeyeceğini de anımsatan Selçuk, açıklamalarını bu ifadelerle noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2019, 15:27

YORUM EKLE

Popüler Haberler