Okulda el yazısı kalktı

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması; Okullarda el yazısı kalkıyor!

Okulda el yazısı kalktı

 Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, eğitim düzenlemeleri kapsamında yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verirken, ilkokul öğrencilerinin el yazısı problemine de değindi. Yapmış olduğu açıklamada, ilkokul öğrencilerine el yazısı ile eğitim verilmesi konusunda, öğrencilerin zorlandıkları yönünde aldığı şikayetleri değerlendirdiklerini ifade eden Bakan Yılmaz, el yazısı konusunda yapılacak çalışmalara açıklık getirdi.

 Okullarda El Yazısı Kalkıyor!

 Bakan Yılmaz, eğitim düzenlemeleri kapsamında yaptığı açıklamalarda el yazısına ilişkin ilkokul öğrencilerine artık eskiden olduğu gibi kitap harfleri ile temel eğitimin verileceğini ve  öğrencilerin ilkokul 3. sınıf itibariyle Güzel Yazı dersi ile basit formatta el yazısını öğreneceklerini ifade etti.

 Okullarda El Yazısı Ne Zaman Kalkacak? 

 Eğitim düzenlemelerine ilişkin el yazısı konusundaki çalışmaları bir de bakanlığın twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla , "Yazma eğitiminde önümüzdeki yıl (2017-2018) bitişik el yazısıya öğrenim yerine dik temel harfler kullanılacak." şeklinde duyuran İsmet Yılmaz, düzenlemenin zamanı için önümüzdeki eğitim ve öğretim yılının baz alındığını belirtmiş oldu.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 15:26

YORUM EKLE