Okullar Ne Zaman Açılacak? 2019 Eğitimde İkinci Dönem Ne Zaman Başlayacak?

18 Ocak Cuma günü çalan son zille 15 tatile giren öğrenciler ikinci dönemin ne zaman başlayacağını merak etmeye başladı. Milli Eğitim Bakanlığı, okul takvimini yayınladı. İşte detaylar.

Okullar Ne Zaman Açılacak? 2019 Eğitimde İkinci Dönem Ne Zaman Başlayacak?

18 Ocak Cuma günü çalan son zil ile milyonlarca öğrenci sömertr tatiline girdi. 2018-2019 yılı eğitim sürecinin ilk yarısını tamamlayan milyonlarca öğrenci, halk arasında 15 tatil olarak bilinen günlere başladı. Dönem arasında dinlenmeye çekilen öğrenciler, günler geçerken ikinci dönemin ne zaman başlayacağını merak etmeye başladı. Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre 2018-2019 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 4 Şubat Pazartesi günü tekrar başlayacak.

Öğrenciler 4 Şubat günü çalan ilk zil ile ikinci dönem için ders başı yapacak. 18 milyon öğrenci o gün çalacak zille okullarındaki eğitime yeniden devam edecek.

Yaz Tatili Ne Zaman Başlayacak?

3 ay süren yaz tatilinin ne zaman başlayacağı ise yine Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyuruldu. Bakanlığın yayınladığı takvime göre 2019 yılı yaz tatili 14 Haziran Cuma günü başlayacak. Öğrenciler 2. dönem de gördükleri yoğun eğitim sürecinin ardından Haziran ayının ortasından Eylül ayına kadar tatil yapacaklar.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2019, 23:14

YORUM EKLE