Okullar Ne Zaman Tatil Olacak? 2019 Yaz Karne Tatili Hangi Tarihte Başlayacak? Karne Günü 3 Aylık Yaz Tatili Başlangıcı

Öğrenciler havaların ısınması ile birlikte okulların yakın bir zaman içinde kapanacağını tahmin ediyorlar. Peki Yaz Tatili Ne Zaman Başlayacak? Öğrencilerin bütün senenin yorgunluğunu üstlerinden attıkları 3 aylık yaz tatilinin ne zaman başlayacağı ve ne zaman sona ereceği merak ediliyor. İşte öğrencilerin kafalarındaki tüm soruların yanıtları…

Okullar Ne Zaman Tatil Olacak? 2019 Yaz Karne Tatili Hangi Tarihte Başlayacak? Karne Günü 3 Aylık Yaz Tatili Başlangıcı

Yaz Tatili Ne Zaman Başlayacak?

Her sene olduğu gibi bu sene de eğitim öğretim senesi 2 dönem olarak uygulandı. 2018-2019 eğitim öğretim senesinin ilk dönemi diğer senelerde olduğu gibi Ocak ayında sonlandı. Öğrenciler ilk dönem ile ikinci dönem arasında 15 günlük bir tatil yaptılar ve sonrasında ikinci döneme başladılar. Şimdilerde havaların ısınması ile birlikte öğrenciler ikinci eğitim öğretim döneminin ne zaman sonlanacağını sormaya başladılar.

Öğrenciler bütün senenin yorgunluğunu 3 ay boyunca süren yaz tatilinde atmaktadırlar. Bu bağlamda bir an önce tatilin gelmesini istemektedirler. Diğer yandan Milli Eğitim Bakanlığı okulların eğitim öğretime başlayacakları ve bitirecekleri tarihleri sene başında yayımlanan takvim kapsamında ilan etmiştir.

2018- 2019 eğitim öğretim senesi 17 Eylül tarihinde başlangıç göstermişti. Eğitim öğretim döneminin sonlanacağı tarih ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 14 Haziran olarak belirlendi. Öğrenciler 3 ay boyunca yaz tatilinin tadını çıkaracaklar ve 16 Eylül 2019 tarihinde yeniden sıralarına dönecekler.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 12:45

YORUM EKLE

Popüler Haberler