ÖSYM 2019 Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Eleme Sınavı Soru ve Cevapları Yayımlandı

ÖSYM tarafından 23 Şubat 2019 tarihinde yapılan Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Eleme Sınavı’nın soru ve cevapları yayımlandı. Adaylar ÖSYM’nin AIS sistemine girerek 2019 Sayıştay Eleme Sınavındaki soru ve cevaplarını görüntüleyebilecek.

ÖSYM 2019 Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Eleme Sınavı Soru ve Cevapları Yayımlandı

Bu yıl içerisinde yapılan Sayıştay Denetçi Yardımcısı Adaylığı Eleme Sınavı’nda sorulan soruların cevapları ÖSYM tarafından yayımlandı. 23 Şubat 2019 tarihinde yapılan sınava giren adayların optik kağıtlara işaretledikleri cevaplar ve sorular ÖSYM’nin AİS sisteminden görüntülenebilecek. Cevap kağıtları Cuma günü saat 10:00’da erişime açıldı ve 10 gün boyunca bu sınav kağıtlarına bakılabilecek.

Sınava giren adaylar ÖSYM’nin AİS sistemine T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile girerek “Cevap Kağıdı Görüntüleme” seçeneğini seçmeliler. Bu ekranda sınavda optik kağıda işaretlenen cevaplar ve bu soruların doğru cevapları görülebilecek.

Bunun yanı sıra adaylar, cevapladıkları her sorunun doğru cevabını ve kendi verdikleri cevaplara bakarak karşılaştırma yapabilecek. Bu sayfada adayların doğru ve yanlış cevap sayıları, netleri ve ham puanları da görüntülenecek.

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’ne (AIS) girebilmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

 https://ais.osym.gov.tr

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2019, 13:46

YORUM EKLE

Popüler Haberler