ÖSYM KPSS sınav günü açık olacak nüfus müdürlüklerini açıkladı!

ÖSYM 14 Temmuz KPSS sınav günü açık olacak nüfus müdürlüklerini açıkladı. Müdürlükler ve İçişleri Bakanlığı saat 07.00-14.30 arasında açık olacak ve adayların mağduriyetlerini giderecekler.

ÖSYM KPSS sınav günü açık olacak nüfus müdürlüklerini açıkladı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi resmi web sayfası üzerinden yayınlanan duyuruda KPSS’nin yapılacağı gün hangi Nüfus Müdürlükleri’nin açık olacağı belirtildi. KPSS A Grubu Öğretmenlik Genel Kültür ve Genel Yetenek sınavı 14 Temmuz Pazar günü yapılacak.

Yayınlanan duyuruda T.C. kimlik kartını kaybetmiş, nüfus cüzdanına sahip olmayan, cüzdanda T.C. kimlik numarası veya fotoğrafı bulunmayan, soğuk damga olmadığı için sınava alınmayacak adaylar için İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı saat 07.00-14.30 arasında açık olacak. Başvuruda bulunan adaylara yetkili personel tarafından imzalı-mühürlü/barkodlu ve karekodlu geçici kimlik belgesi düzenlenecek.

Bu bağlamda sınav gününde Nüfus Müdürlüğü’ne başvuruda bulunan adaylar personelle birlikte https://ais.osym.gov.tr adresinde 2019 KPSS başvuru bilgilerine T.C. kimlik numarası ve aday şifresiyle erişim sağlayabilecek. Belgenin tam ve eksiksiz bir şekilde hazırlanabilmesi için adayın bir adet güncel fotoğrafını yanında bulundurması gerekmektedir.

ÖSYM KPSS Açıklaması

14 Temmuz 2019 tarihinde uygulanacak 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavına (Genel Yetenek-Genel Kültür/Eğitim Bilimleri) girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 14 Temmuz 2019 tarihinde 07.00 ile 14.30 saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu "Geçici Kimlik Belgesi" düzenlenecektir.

Bu amaçla sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr intenet adresinde yer alan 2019-KPSS başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişeceklerdir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu "Geçici Kimlik Belgesi" düzenlenecektir. Adaylar,Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu Geçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebileceklerdir. "Geçici Kimlik Belgesi" dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla, Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, ilgili sınava ait Sınava Giriş Belgesi ve güncel bir fotoğrafının yanında olması gerekmektedir.

Adaylar, sınav günü açık tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerinin adresine ve açık oldukları saatlere aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 20:55

YORUM EKLE

Popüler Haberler