PMYO Başvuruları Ne Zaman Başlayacak? PMYO Başvuruları Nereye Yapılacak?

12. sınıf öğrencileri Haziran ayında başlayacak Polis Meslek Yüksekokulu ile ilgili başvuruların nereye yapılacağı detaylarını araştırmaya başladı. PMYO için belirlenen taban puanı alan bireyler e-devlet üzerinden başvuru yapabiliyor.

PMYO Başvuruları Ne Zaman Başlayacak? PMYO Başvuruları Nereye Yapılacak?

Polis Meslek Yüksekokulları’nda öğrenim görmek isteyen binlerce kişi başvurularla ilgili detayları araştırmaya koyuldu. Lise veya dengi öğrenim kurumlarındaki son sınıf öğrencileri Temel Yeterlilik Testi’nde baraj puan alması halinde PMYO başvurusunda bulunabilmektedir. Lise öğrencilerinin polis olabilmesi için PMYO eğitimlerini alması gerekmektedir.

Alımlar Polis Akademisi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilmektedir ve başvuruda bulunmak isteyen adayların 125 TL ücret yatırması gerekmektedir. Adaylar e-devlet sistemi üzerinden Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden başvuru yapabilmektedir.

PMYO Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

2019 yılı için PMYO başvuruları için ilan Haziran ayında yayınlanacak. Bu yıl içerisinde 2500 seviyesinde kontenjan açılacağı belirtilmekle birlikte adayların PMYO tarafından belirlenen baraj puanı aşması gerekmektedir. Birinci derece yakını EGM personeli olan, şehit ve vazife malulü eş veya çocuklarının taban puan alması yeterlidir. Ancak özel durumları olmayan bireyler için taban puan Polis Akademisi Başkanlığı tarafından duyurulacaktır.

TYT Kritik Bir Önem Taşıyor

PMYO başarı puanının yüzde 25’lik bölümünü Temel Yeterlilik Testi puanı oluşturmaktadır. Bundan dolayı TYT’de gösterdiğiniz başarı PMYO alımlarında doğrudan etkili olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 21:45

YORUM EKLE
YORUMLAR
.....
..... - 1 ay Önce

ne zaman başvuru arkadaşım

Popüler Haberler