Pomem,Pmyo ve Paem Öğrenci Maaşları Ne Kadar? | 2019 PMYO Öğrencileri Ne Kadar Maaş Alır?

POMEM, PMYO ve PAEM öğrencileri eğitim gördükleri süre zarfında maaş almaktadır. Öğrenci maaşları ne kadar? 2019 yılı için POMEM, PMYO ve PAEM öğrencilerine verilen maaş tutarları ortaya çıktı. Öğrenciler aynı zamanda KYK'dan burs veya kredi de alabilmektedir.

Pomem,Pmyo ve Paem Öğrenci Maaşları Ne Kadar? | 2019 PMYO Öğrencileri Ne Kadar Maaş Alır?

Polis olmak isteyen binlerce kişi Polis Meslek Yüksekokullarında öğrenim görmektedir. Öğrenciler, PMYO’da eğitim gördükleri süreçte ne kadar maaş aldıklarını merak etmektedir. Polis okulları üçe ayrılmaktadır. Bunlar Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO), Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM), Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM)’dir.

PMYO Öğrencileri Ne Kadar Maaş Alır?

PMYO, ön lisans niteliğinde bir öğrenim vermektedir. Başvuruda bulunan öğrenciler KYK’dan burs veya kredi alabilmektedir. Bunun yanı sıra öğrenciler eğitim gördükleri süre zarfında aylık 304 TL ödeme almaktadır. Alınan ödeme tutarı, öğrencinin devresine göre değişiklik gösterir.

POMEM Öğrencileri Ne Kadar Maaş Alır?

4 yıllık lisans öğrenimine denk gelen Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde öğrenim gören öğrencilere 430 TL harçlık verilmektedir. 22. dönemde de POMEM öğrencilerine 430 TL aylık ödeme yapılması planlanmıştır. Öğrenciler, ancak intibak sonrasında maaşlarını almaya hak kazanacaktır.

PAEM Öğrencileri Ne Kadar Maaş Alır?

PAEM öğrenimi gören ve komiser yardımcısı adayı olan bireyler de 430 TL aylık ücret almaktadır. Okulu bitiren ve göreve başlayan komiser yardımcıları işe başladıkları ayın 15’inde maaş almaya başlayacaktır.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2019, 23:27

YORUM EKLE

Popüler Haberler