'Ücretli öğretmenlere zam' haberine Bakanlıktan jet açıklama!

Bugün bir gazetede yer alan “Ücretli Öğretmene Zam” başlıklı haberin ardından Milli Eğitim Bakanlığı bir açıklama yayınladı.

'Ücretli öğretmenlere zam' haberine Bakanlıktan jet açıklama!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un, geçtiğimiz gün katıldığı bir televizyon programında ücretli öğretmenlerin aldıkları maaşlar ve statüleriyle ilgili olarak kullandığı,"Ücretli öğretmenler ile ilgili iki aşamalı bir çalışma yürüyor. Öncelikle ekonomik açıdan bir iyileştirme yapacağız. Burada maaşlarda ciddi artış olacak. İkinci aşamada 92 bin öğretmen açığımız bulunuyor. Bu açığı kapattığımızda ücretli öğretmenlik sadece özel durumlarda düşünülecek."şeklindeki ifadenin ardından, bugün bazı gazetelerde yapılan 'Ücretli öğretmenlere zam' başlıklı haberin ardından Bakanlıktan açıklama geldi. 

"İYİLEŞTİRMELER EKONOMİDEKİ GELİŞMELERE BAĞLI OLARAK YAPILACAK"

"Bugün bir gazetede yer alan “Ücretli Öğretmene Zam” haberiyle ilgili olarak bu bilgilendirmenin yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur." ifadelerinin kullanıldığı açıklamada, "Haberdeki ilgili bölüme ilave olarak; Sayın Bakanımız ücretli öğretmenlerimizle ilgili iki aşamalı bir çalışma yürütüldüğünü, ders ücretlerindeki düzenlemelerin ekonomideki gelişmelere bağlı olarak yapılacağını belirtmiştir." cümlelerine yer verildi. 

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2019, 15:51

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ücretli öğretmen
Ücretli öğretmen - 12 ay Önce

Sayın bakanım. Ne olur ücretli öğretmenlere 5 yıl aktif olarak MEB’e bağlı kurumlarda çalıştıktan sonra kadro verilmesi imkanını tekrar getirin yalvarıyoruz sayın Bakanım. Perişan haldeyiz. Borçlarımız kyk ödemelerimiz var. Sesimizi duyun. Ne olursunuz.


Popüler Haberler