Üniversite Öğrenci Affı Çıkacak Mı? Öğrencilerine AF Ne Zaman Gelecek? Üniversite Öğrencilerine Af Gündemde Var mı?

Milli Eğitim, Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu üyeleri olan Beşir Atalay, Burhanettin Uysal, Ertan Aydın, Mehmet Akif Yılmaz, İsrafil Kışlaoğlu, Ekrem Erdem, Ali Aydınoğlu, İsmet Uçma, Ahmet Hamdi Çamlı, Leyla Şahin Usta, Halil Etyemez, İmran Kılıç, Ceyhun İrgil ve Bülent Bektaşoğlu Usluer'le yapılan görüşmeler sonucunda öğrencilerin affı konusunda olumlu söylemlerde bulunuldu. Peki Üniversite Öğrencilerine Ne Zaman Af Çıkacak? İşte yapılan açıklamalar...

Üniversite Öğrenci Affı Çıkacak Mı? Öğrencilerine AF Ne Zaman Gelecek? Üniversite Öğrencilerine Af Gündemde Var mı?

Üniversite Öğrencilerine Ne Zaman Af Çıkacak?

Sosyal medya platformları üzerinden birbiri ile etkileşime geçen binlerce üniversite öğrencisi af konusunda düşüncelerini ifade etmek için Ankara’ya gelerek milletvekilleri ile görüştüler. Gösterdikleri çaba sonrasında yüzü gülen öğrencilere güzel haber Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden geldi.

Öncesinde AK Parti zamanında 2008, 2011 ve 2014 senelerinde üniversite öğrencilerine af çıkmıştı ve binlerce üniversite öğrencisi öğrenimlerine devam edebilmişlerdi.

Beşir Atalay’ın Milli Eğitim, Kültür Gençlik ve Spor Komisyonu toplantısında af konusunu tartışmaya açması beklenmekte. Komisyon üyelerinden Konya Milletvekili Halil Etyemez’in af konusu ile ilgili olarak geniş çaplı bir çalışma ortaya koyduğu söylendi.

Karabük milletvekili Burhanettin Uysal yaptığı açıklama kapsamında üniversite öğrencilerinin affı konusunda gelişmelerin olabileceğini belirtti.

En son Niğde CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, üniversite öğrencilerinin affına yönelik olarak meclise bir sonu önergesi vermişti. Bu önergeye Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yanıt vermişti ve senelere göre disiplin cezası alan öğrenci sayılarını belirtmişti. 2016 yılında 150, 2017 yılında 290 ve 2018 yılında ise (16.11.2018 tarihi itibariyle) 516 öğrencinin disiplin cezası aldığını söyleyen Bakan Selçuk, bir kurumdan disiplin cezası alan öğrencinin farklı bir kuruma kayıt yaptırması önünde herhangi bir engel olmadığını söylemişti.

2014 senesinden beri üniversite kurumlarında disiplin cezası almış öğrencilerin affedilmesi konusunda ısrarlarını sürdüren CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, öğrencilerin bazı sebeplerden böyle cezalar alabildiklerini, yaptıkları sonrasında pişman olabildiklerini ve onlara birer şans daha verilmesi gerektiğini kaydetmişti. Onlara psikolojik olarak destek sağlanması halinde uyumlu öğrencilere dönüşebileceklerini ve memlekete kazandırılabileceklerini ifade etmişti. Genç yaşta yapılan bir hatanın tüm hayatlarını etkisi altına almasının yanlış olduğunu belirten Niğde Milletvekili, af yapılması halinde yüzlerce öğrencinin yüzünün güleceğini ve mağdur öğrencilerin mağduriyetlerinin giderileceğini söylemişti.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 01:41

YORUM EKLE
YORUMLAR
kemal
kemal - 2 ay Önce

yüksek lisans affı istiyoruz

dbsn
dbsn - 2 ay Önce

suan aff isteyenler bastirirsa olablir meclis acilyor cunku tum ogrencileri kapsayacsk af gelsin

Ecem
Ecem - 2 ay Önce

Öğrenci affi istiyoruz.Azami süre kaynakli egitimimiz yarim kaldi

mustafa güvendik
mustafa güvendik - 2 ay Önce

2009 yılında kaydım silinmişti 2019 yılında affın çıkmasını istiyorum

Mertkan sözer
Mertkan sözer - 2 ay Önce

Askere gitmek için kaydımı sildirdim şimdi devam etmek istiyorum af gelsin lütfen

Yasin yurt
Yasin yurt - 2 ay Önce

Azami öğrenim süresinden okulumuz yarim kaldi

dnsj
dnsj - 2 ay Önce

polis ve askeri ogrencilerinede gelsin

Ecem
Ecem - 2 ay Önce

Af istiyoruz


Popüler Haberler