Üniversiteler koronavirüs nedeniyle tatil mi edilecek? Üniversite vize ve finaller koronavirüs nedeniyle ertelenecek mi? Üniversiteler duyuru yaptı mı?

Türkiye’deki ilk koronavirüs vakasının açıklanmasının ardından üniversitelerin nasıl bir adım atacağı merak ediliyor. Üniversiteler koronavirüs nedeniyle tatil mi edilecek, Üniversite vize ve finaller koronavirüs nedeniyle ertelenecek mi, Üniversiteler duyuru yaptı mı, üniversitelerde nasıl bir uygulama yapılacağına dair henüz kesin bir karar alınmadı.

Üniversiteler koronavirüs nedeniyle tatil mi edilecek? Üniversite vize ve finaller koronavirüs nedeniyle ertelenecek mi? Üniversiteler duyuru yaptı mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün gece yarısı Türkiye’deki ilk koronavirüs vakasını açıkladı. Fahrettin Koca’nın bu korona salgını açıklamasının ardından okulların tatil edilip edilmeyeceği merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamasında Fahrettin Koca ile bir görüşme yapacağını belirtmişti.

Koronavirüsün dünyadaki etkileri sürüyor. Virüsten en fazla etkilenen ülkelerden olan İtalya, aldığı bir kararla tüm ülkeyi karantinaya almıştı. İtalya’da okullarda tatil edilmiş ve pek çok organizasyon ileri bir tarihe ertelenmişti. Ayrıca pek çok şirket çalışanlarına evden çalışmaları yönünde kararlar almıştı.

Türkiye’de ise ilk koronavirüs vakasının ardından okulların tatil edilip edilmeyeceği merak ediliyor. Pek çok üniversitesi koronavirüs hakkında bilgilendirme duyurusu yayımladı. Sakarya Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi’nde virüse karşı bilgilendirme toplantıları yapıldı. Şu ana kadar hiçbir üniversite tatil açıklaması yapmadı ancak ilerleyen günlerde üniversitelerde tatil yapılacağı tahmin ediliyor.

Öğrencilerin koronavirüs salgınına karşı üniversite duyuru sayfalarını takip etmesi öneriliyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2020, 16:11

YORUM EKLE

Popüler Haberler