VGM burs başvurusu nasıl yapılır? Şartları nedir? Kimler başvurabilir? Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuruları başladı

T.C. Vakıflar Genel ortaöğrenim, lise ve yükseköğrenim öğrencileri için burs başvurularının başladığını duyurdu. Öğrenciler VGM burs başvurusu nasıl yapılır, şartları nedir ve kimler başvurabilir sorularının yanıtını araştırmaya başladı. Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuruları başladı ve işte ayrıntılar.

VGM burs başvurusu nasıl yapılır? Şartları nedir? Kimler başvurabilir? Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuruları başladı

T.C. Vakıflar Genel Müdürlüğü, burs başvurularının başladığını duyurdu. Yükseköğrenim öğrencileri için sağlanan burs olanağı hakkında binlerce kişi araştırma yapmaya başladı. Ortaöğretim bursu için başvurular 9 Eylül – 9 Ekim 2019 tarihleri arasında alınmaya başlanırken, yükseköğrenim burs başvuruları ise 15 Eylül 2019 tarihi itibariyle başladı. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ilköğretim, ortaöğretim ve lise öğrencilerine ‘ortaöğrenim bursu’, üniversite öğrencilerine ise ‘yükseköğrenim bursu’ verilmektedir. Burs alma hakkı kazanan öğrencilere ne kadar burs ödemesi yapılacağı sonuçlar duyurulduktan kısa bir süre sonra belirlenmektedir.

VGM burs başvuru takvimi

Vakıflar Genel Müdürlüğü ortaöğretim düzeyindeki burs başvuruları 9 Eylül ila 9 Ekim 2019 tarihleri arasında alınıyor. Yükseköğrenim burs başvuruları ise 15 Eylül günü başladı ve başvurular 30 Ekim 2019 tarihine kadar sürecek.

VGM burs başvurusu nasıl yapılır?

2019-2020 eğitim öğrenim yılı için başvurular www.vgm.gov.tr adresinden alınacaktır. Geçtiğimiz dönemlerde sosyal medyada veya intenette Vakıflar Genel Müdürlüğü ile ilgili sahte haberlerin yapıldığı görülmüş ve bundan dolayı da yayınlanan duyuruda başvuru işlemlerine ilişkin detayların yalnızca www.vgm.gov.tr adresinden takip edilmesi gerektiği belirtilmiştir.

VGM bursları ne kadar?

T.C. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ortaöğrenim öğrencilerine 60.00, yükseköğrenim öğrencilerine 250, yabancı uyruklu yükseköğrenim öğrencilerine ise 500 TL burs verilmektedir.

Burs ödemeleri ne zaman başlamaktadır?

Burs alma hakkı elde eden öğrenciler sonuçlar duyurulduktan sonraki ay içerisinde ödeme yapılmaktadır. İlk burs ödemeleri Ekim ayından ödeme yapılan aya kadar geriye dönük olmak suretiyle yapılır.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2019, 19:38

YORUM EKLE

Popüler Haberler