Yaz aylarında okullar açık olacak mı?

TBMM Başkanlığı'na sunulan kanun teklifinin onaylanmasıyla yaz aylarında okullar açık olacak mı sorusunun yanıtı ortaya çıkacak. İlgili karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da imzasıyla onaylanırsa okullar yazın eğitim vermeye devam edecek.

Yaz aylarında okullar açık olacak mı?

Öğretmen ve öğrencilerin yaz tatiline ilişkin süreci düzenleyen kanun teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. İlgili kanun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da imzasıyla onaylanması halinde yazın okullar eğitime devam edebilecek. Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde okullardaki eğitimin 30 Nisan’a kadar ara verilmesine karar verilmiş ve ‘’Evde Eğitim’’ süreci başlatılmıştı. 30 Nisan sonrasında okulların açılıp açılmayacağı henüz belirsizliğini korurken, Bilim Kurulu’nun önerileri çerçevesinde okullarla ilgili yeni kararların alınması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, koronavirüs sebebiyle aksayan eğitimin telafi edilebilmesi için yeni senaryolar hazırlama kararı aldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un da katıldığı canlı yayınla Meclis’e sunulan kanun teklifi senaryoların hayata geçirilebilmesi için veriliyor. Okulların yaz tatilinde açık olmasını öngören ve telafi eğitimlerinin yapılmasını işaret eden düzenlemenin 2 hafta içerisinde Meclis’ten geçip yasalaşması bekleniyor. 

Tarafsız haber ve sıcak gelişmelerden mahrum kalma! Tüm haberler mobil uygulamamızla anında telefonunda! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Instagram hesabın, haber kaynağın olsun! Haberport’u hemen takip et tüm gelişmeleri anında yakala >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Tüm manşetler, ilanlar, gelişmeler artık Facebook’ta da karşında! Sen de Facebook Grubumuza katılmayı unutma! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 18:24

YORUM EKLE

Popüler Haberler