Yaz Tatili Süresi Kısalıyor mu? Yaz Tatili Süresi Kaç Gün Olacak? Meb'den Yaz Tatili Düzenlemesi!

Yeni düzenlemeyle yaz tatili süresi kısaltılacak mı? Eklenecek arar tatillerle yaz tatilinin kısaltılması hedefleniyor. Yeni sisteme göre yaz tatili kaç gün olacak? Yeni düzenlemeye göre yaz tatilinden kesilen günler ara tatiller olarak sene içinde uygulanacak.

Yaz Tatili Süresi Kısalıyor mu? Yaz Tatili Süresi Kaç Gün Olacak? Meb'den Yaz Tatili Düzenlemesi!

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yeni eğitim öğretim takvimi üzerine yaptığı çalışmanın sonuna gelindi. Mevcut sistemde öğrenciler 1 ara dönem tatili ve 1 de yaz tatili olmak üzere 2 tatil yapıyorlar. Toplamda 180 iş günü süren eğitim öğretim günü sayısında bir değişiklik olmayacağı ancak tatillerin zamanlamasında değişikliğe gidileceği öğrenildi.

Yeni Sistem Nasıl Olacak?

NTV’de yer alan habere göre tatil süresinde değişiklik yapılmayacağı ancak tatil sayısının arttırılacağına vurgu yapıldı. Bir yaz tatili ve bir sömestr tatiline ek olarak dönem içinde de birer ek tatil uygulanması planlanıyor. Böylece tatil sayısı 4’e çıkarken tatil günü sayısında değişiklik yapılmayacak. Eğitim öğretim yılı içinde tatillerin 40-45 günde bir birer hafta olacak şekilde uygulanması bekleniyor.

Milli Eğitim Bkanı Selçuk ise konuya ilişkin yaptığı açıklmada “Sadece bir tane yarıyıl tatili olması gerekmiyor. Bölgenin ihtiyaçlarına göre üç sömestrlık bir okul da olabilir.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 21:35

YORUM EKLE

Popüler Haberler