Yeni Eğitim-Öğretim Çalışma Takvimi Modeli Bakan Ziya Selçuk Tarafından Açıklanacak!

Ortalama olarak 18 milyon öğrenciyi ve 1 milyon öğretmeni kapsamına alan Yeni Eğitim Öğretim Çalışma Takvimi Yarın Açıklanıyor! Çalışma takvimi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından kamuoyu ile paylaşılacak…

Yeni Eğitim-Öğretim Çalışma Takvimi Modeli  Bakan Ziya Selçuk Tarafından Açıklanacak!

Yeni Eğitim Öğretim Çalışma Takvimi Yarın Açıklanıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı Yeni Eğitim Öğretim Çalışma Takvimi modeli çalışmalarını sonlandırdı. Takvim hazır hale getirildi ve yarın Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından kamuoyu ile paylaşılacak.

Okullarda uygulanacak olan yaz tatili etkinlikleri bağlamında yapılan yeni düzenlemenin de bu takvimde yer alması beklenmektedir. Herkes tarafından bilindiği gibi halihazırdaki sistemde öğrenci ve öğretmenler 2 farklı zamanda tatil dönemine girmektedir. Bu ara tatil dönemlerinden ilki 1. Eğitim öğretim dönemi ile 2. Eğitim öğretim dönemi arasında yer alan 15 günlük yarıyıl tatilidir. Diğeri ise iki eğitim öğretim senesi arasında yer alan 3 aylık yaz tatilidir.

Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim öğretim senesine 2 ara tatil dönemi daha ekleme yapmayı planlamaktadır. Bu ara dönem tatillerinin Kasım ve Nisan ayları civarlarında olacağı tahmin ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 09:53

YORUM EKLE

Popüler Haberler