Yeni Okul Tatil Tarihleri Nasıl Olacak? Yıl İçinde Ara Tatil Sayısı Artıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıkladı, yılı içinde ara tatil sayısı artıyor. Yeni okul tatil tarihleri nasıl olacak? Ziya Selçuk yeni Eğitim-Öğretim Çalışma takvimini açıkladı. Yeni sistemde ara tatil günlerinin sayısı artacak.

Yeni Okul Tatil Tarihleri Nasıl Olacak? Yıl İçinde Ara Tatil Sayısı Artıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitimde izlenecek yeni yol haritasını açıkladı. Yeni Eğitim-Öğretim Çalışma Takvimi Modeli’nin tanıtımı yapıldı.

Milyonlarca veli ve öğrenci MEB’den yeni eğitim modelinin açıklanmasını bekliyor. Milli Eğitim Bakanlığı Başöğretmen Salonu’nda yapılan toplantıda yeni sistem açıklandı.

Yeni sistem ile birlikte tatil günlerinin sayısı arttırılacak. Şu andaki sistemde eğitim öğretim yılı 90’ar günden olmak üzere 2 dönemden oluşuyor. 2 dönemin arasında ise 2 haftalık sömestr tatili yer alıyor. Bu iki döneme 40-45 günde bir olmak üzere yani Kasım ve Nisan aylarında tatiller eklenecek. 180 gün olan iş günü sayısı ise yine aynı kalacak.

Bölgelere Göre Ayrı Eğitim Takvimi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk daha önceki açıklamalarında tatil sürelerinin bölgelere göre değişiklik gösterebileceğini belirtmişti. Ziya Selçuk, bazı bölgelerin ihtiyaçları doğrultusunda 3 sömestr tatili yapılabileceğini açıklamıştı.  

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2019, 07:43

YORUM EKLE