YKS 2019 Öğrenim Durumu ve Kodu İşaretlemesi

2018 yılında değişikliğe uğrayan ve yeni haliyle YKS sınavına dönüşen üniversiteye giriş sınavları için başvurular 12 Şubat’ta başlayacak. ÖSYM başvurularla ilgili YKS 2019 Öğrenim Durumu ve Kodu İşaretlemesi detayları yayınladığı kılavuzda adaylara sundu.

YKS 2019 Öğrenim Durumu ve Kodu İşaretlemesi

Üniversite sınavlarına az bir süre kalmasıyla birlikte adaylar büyük bir heyecana kapılmış durumda. Üniversite adayları ÖSYM’den başvuru detaylarını ve sınav tarihlerini merak ediyor. YKS sınavı geçen yıldan itibaren yürürlüğe girdi ve 3 oturumla yapılmakta. Bu oturumlar Temel Yeterlilik Testi, Alan Yeterlilik Testleri ve Yabancı Dil Testi olmak üzere üçe ayrıldı.

Aşağıda bulunan tercihlerden uygun olan kod seçilmelidir. Adaylar bilgilerini, başvuru süresi içinde ya da 21 Mart ile 22 Mart Saat 23.59’a kadar ÖSYM aday işlemleri sisteminden (ais.osym.gov.tr) bizzat kendileri yenilemek zorundadır. Bu süreler sona erdikten sonra herhangi bir değişiklik yapmak söz konusu olamaz. Verilen süreler haricinde yapılan değişiklik/düzeltme talepleri ÖSYM tarafından dikkate alınmayacak.

 Adayların öğrenim durumlarına göre seçmeleri gereken kodlar aşağıda verilmiştir.

12. Sınıf Öğrencileri: 1 Numaralı Kodu

Mezun Öğrenciler: 4 Numaralı Kodu

Geçen yıl yerleşip kayıt olmayan öğrenciler: 5 Numaralı Kodu

Üniversite öğrencileri: 6 Numaralı Kodu

Üniversite mezunları: 7 Numaralı Kodu

Üniversiteden kaydı silinenler: 8 Numaralı Kodu seçmeleri gerekiyor.

YKS sınavı için öğrenim durumu kodlaması.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 00:37

YORUM EKLE

Popüler Haberler