YKS Mücadelesinde İlk Aşama Bugün Tamamlanıyor!

Yüz binlerce öğrencinin geleceğini şekillendirecek olan YKS sınavlarının ilki olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) bugün gerçekleştiriliyor. Öğrenciler kıyasıya bir rekabet içinde.

YKS Mücadelesinde İlk Aşama Bugün Tamamlanıyor!

Henüz bu yıl ilk defa uygulanmaya başlanan ve YGS - LYS sistemi sonrasında öğrencileri yeni bir sürece sokan YKS sınav sisteminde ilk aşama bugün gerçekleştiriliyor. Temel Yetenek Testi adlı bu ilk sınavda yeterli puanı sağlayan öğrencilerin yarın gerçekleştirilecek olan Alan Yeterlilik Testi sonuçları okunacak. Bugün gerçekleştirilecek olan test ile öğrencilerin ağırlıklı olarak sözel kabiliyetleri ve matematik kabiliyetleri ölçülecek.

SINAV SAAT 10'DA BAŞLIYOR

Yüz binlerce öğrencinin eğitim hayatını ve kariyerini şekillendirecek olan YKS sınavının ilki Temel Yeterlilik Testi bugün saat 10'da başlayacak. Saatlerin saat 10:00'ı göstermesi ile birlikte sınav salonlarına ve binalarına başka hiçkimse alınmayacak ve kitapçıklar dağıtıldıktan sonra 10:15'te başlayan sınav ile öğrenciler 3 saat süre ile ter dökecekler. Matematik ve Türkçe sorularından oluşan sınavın tamamlanmasının ardından öğrenciler yarın gerçekleştirilecek olan Alan Yetenek Testi için ara verecekler. Yarın saat 10:15'te Alan Yeterlilik Testi'nin ilk oturumu gerçekleştirilecek ve saat 15:45'te ikinci oturumda Yabancı Dil Testi yapılacak.

Sınavın gerçekleştirileceği binalara girişler sınavdan 15 dakika önce kapatılmaktadır. Öğrencilerin sınava girecekleri binaya erken saatte sınav giriş belgeleri ve nüfus cüzdanları ile üzerlerinde herhangi bir metal eşya taşımamak suretiyle gitmeleri gerekmektedir. 

31 TEMMUZ'DA AÇIKLANACAK

YKS sistemi ile ilk defa sınava tabii tutulacak olan öğrenciler sınav sonuçlarını 31 Temmuz'da ÖSYM'nin resmi web sitesi üzerinden aday girişi yaparak öğrenebilecekler.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 11:45

YORUM EKLE