YKS Sınavı Ne Zaman - 2019 YKS Sınavı Hangi Tarihte Yapılacak? Sınava Kaç Gün Kaldı!

Üniversite adaylarının en çok merak ettiği konular arasında; YKS sınavı ne zaman? YKS sınavı hangi tarihlerde yapılacak? gibi konular yer alıyor. ÖSYM 2019 YKS sınavı için kılavuz yayınladı ve sınav tarihleri belli oldu.

YKS Sınavı Ne Zaman  - 2019 YKS Sınavı Hangi Tarihte Yapılacak? Sınava Kaç Gün Kaldı!

Milyonlarca üniversite adayının merakla beklediği YKS sınav kılavuzu açıklandı. 2019 YKS sınavının tarihleri belli oldu.

YKS sınav tarihleri hakkında bilgilendirmeler yapıldı. YKS’ye az bir süre kala öğrencilerin heyecanı artarak devam ediyor.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) bu sene ikincisi yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın, 15 ile 16 Haziran tarihlerinde yapılacağını açıkladı. Duyuruda 15 Haziran 2019 tarihinde Temel Yeterlilik Testi (TYT), 16 Haziran 2019 tarihinin sabah oturumunda Alan Yeterlilik Sınavı (AYT) ve öğleden sonra yapılacak olan oturumda ise Yabancı Dil Testi (YDT) sınavlarının yapılacağı açıklandı.

YKS başvuruları 12 Şubat ile 6 Mart 2019 tarihleri arasında yapıldı. Sınava dair daha ayrıntılı bilgilere ÖSYM’nin resmi intenet adresindeki YKS kılavuzundan ulaşılabilecek.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 03:16

YORUM EKLE