YKS ( TYT-AYT ) 2019 Eğitim Bilgilerinin-Diploma Notlarının Onaylanması

Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecek adaylar heyecanla sınavın olacağı günü bekliyorlar. Başvuru süresinin de başlamasıyla birlikte heyecan daha da arttı. Adayların 2019 YKS için eğitim bilgilerini onaylaması gerekiyor! Detayları haberimizde...

YKS ( TYT-AYT ) 2019 Eğitim Bilgilerinin-Diploma Notlarının Onaylanması

Geçen yıl üniversite sınavı için bir düzenleme yapılarak yeni adı Yükseköğretim Kurumlarına Geçiş Sınavının başvuruları 12 Şubatta başladı. Başvuru süresi 6 Martta sona erecek. Başvuru yapmak için detaylı bilgiler ÖSYM’nin sayfasında başvuru kılavuzunda yer alıyor.

2019’da YKS’ye başvuran adayların kullanılmasını istedikleri eğitim bilgilerini 26 Haziran günü saat 16’ya kadar onaylamaları gerekiyor. Eksik ya da yanlış bilgi olduğunu düşünen adaylar ise okullarına giderek bilgileri düzelttikten sonra ÖSYM’nin intenet sayfasından onaylarını yapabilirler.

Mezun oldukları ya da olacakları okul öğrencinin bilgisini düzeltmek istemesi durumunda e-okul sistemi üzerinden bilgileri güncellemelidir. YKS’ye girecek adaylar mutlaka Eğitim bilgisi seçmelidir.

Bu dönemde öğrencinin birden fazla bilgi seçme durumunda bunlar kullanılır. Onay işlemini yapan/ yapmayan adayların eğitim bilgilerinin son bilgiler arasında olup olmaması anlaşılacaktır. Bununla birlikte okul türü, dal ve alan bilgileri kullanılacaktır. Bilgilerin güncel olmaması durumunda sistemde en son görünen bilgiler kullanılır.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 08:36

YORUM EKLE