YKS ( TYT-AYT ) İnternetten Başvuru Aday İşlemleri AİS 2019

Yükseköğretim Kurumları Sınavı ( TYT-AYT) 2019 internetten başvuru yapılabilmektedir. Aday işlemleri ve 2019 YKS detayları ortaya çıktı. Başvuru işleminin ÖSYM'ye bildirilmesi gerekmekle birlikte, sağlık durumunun değişmesi halinde başvuru yapılması gerekiyor.

YKS ( TYT-AYT ) İnternetten Başvuru Aday İşlemleri AİS  2019

2019 yılında Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na intenet üzerinden başvuru yapan bireyler, ÖSYM ‘’Aday İşlemleri’’ sekmesi üzerinden sınav ücretlerini yatıracaktır. Bireyler başvurular 6 Mart 2019 günü 23.59’da sona erdi. Bireyler bu tarihler arasında YKS için başvurularını tamamladı.

Hangi Belgeler Teslim Edilmelidir?

Başvuru sırasında sistem kaydının yapılırken başvuru işleminin ÖSYM’ye bildirildiğine dair ibarenin görülmesi gerekmektedir. Sınav ücretini yatıran bireylerin, aday başvuru kayıt bilgileri dökümünü almak durumundadır. Bunun için başvuru aşamaları yerine getirilmelidir. İntenet üzerinden başvuruda bulunan ve sağlık sorunu olan kişilerin sisteme gerekli değişiklikleri bildirmesi gerekmektedir. Sağlık Bilgi Formuyla birlikte Aday Başvuru Kayıt Bilgileri fotokopisi, sağlık kurulu rapor öneği ÖSYM’ye teslim edilmelidir.

Bir kaza söz konusu olması halinde de sisteme giriş yapılabilmesi için ÖSYM şubelerine sağlık kurulu raporu ve gerekli belgelerle başvuruda bulunulmalıdır. Aksi takdirde sınav salonlarına koltuk değneği vs. ile giriş yapamayacaksınız.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 23:55

YORUM EKLE