YKS YDT 2019 Hangi Dillerde Yapılacak? YKS YDT Dil Değişikliği İşlemleri

ÖSYM, 2019 Yabancı Dil Testi takvimini duyurdu. YKS YDT 2019 Hangi Dillerde Yapılacak? Yabancı dil testi karar değişiklikleri ve soru kitapçıkları hakkında detaylar içeriğimizde...

YKS YDT 2019 Hangi Dillerde Yapılacak? YKS YDT Dil Değişikliği İşlemleri

Yükseköğretim Kurumları sınavı için başvurular 12 Şubat günü başlayıp 6 Mart gününde sona erecek. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), YKS ve Temel Yeterlilik Sınavı için takvimi duyurmuştu. Başvuru kılavuzuna göre, Yabancı Dil Testi’nde ter dökecek adayların sınavda hangi yabancı dil sorularını çözecek ise başvuru esnasında belirtecektir. YDT’ye girmeyecek adaylar ise bu bölüm için ayrılan kutucuğu boş bırakacaklardır.

Yabancı Dil Testi Hangi Dillerde Yapılıyor?

YDT’ye giren adaylar Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusya dillerinden herhangi birini yanıtlayabilmektedir. Başvuruda bulunan aday hangi dil için başvuru yaptıysa, o kitapçıkta yer alan soruları yanıtlayacaktır.

Sınav ücretini yatıran adayların https://ais.osym.gov.tr/ en geç 6 Mart tarihine kadar başvuru yapması gerekmektedir. Adaylar 22 Mart 2019 gününe kadar ÖSYM sistemi üzerinden seçmiş oldukları yabancı dili değiştirebilmektedir.  

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 23:42

YORUM EKLE