10 Bin TL Temel İhtiyaç Desteği kredi başvuru sonucu ne zaman belli olacak? Kredi ne zaman hesaba yatar?

10 bin TL Temel İhtiyaç Destek Kredisi başvuruları başladı. Peki 10 bin TL Temel İhtiyaç Desteği Kredi başvuru sonucu ne zaman belli olacak, kredi ne zaman hesaba yatar? İşte Temel İhtiyaç Destek Kredisi hakkında merak edilenler.

10 Bin TL Temel İhtiyaç Desteği kredi başvuru sonucu ne zaman belli olacak? Kredi ne zaman hesaba yatar?

Korona virüsün ekonomik etkilerini azaltmak için Ekonomik İstikrar Kalkanı devreye sokulmuştu. Bu kapsamda bankalar Temel İhtiyaç Destek Paketlerini hazırladı ve nakit sıkıntısı çeken vatandaşlara destek vereceğini açıkladı.

10 bin TL Temel İhtiyaç Destek Kredisi sonuçların ne zaman?

Temel İhtiyaç Destek Kredisi’nin 3 kamu bankası vermektedir. Söz konusu kredi isteğe göre 5.000 TL, 7,500 TL ve 10.000 TL olarak verilmektedir. Krediden aylık geliri 5.000 TL ve altında olan vatandaşlar yararlanırken, kredinin ödemesinde ilk 6 ay ödeme alınmıyor. Kredinin faiz oranı ise %0,49 olarak belirlendi.

Temel İhtiyaç Destek Kredisi başvuruları 1 Nisan 2020 tarihinde başlamış ve binlerce kişi krediye başvurmuştu.

Geliri 5 bin TL’nin altında olanlar

10 bin TL Temel İhtiyaç Destek Kredisinde aylık geliri 5.000 TL ve altında olanlar yararlanabiliyor. Söz konusu kredi 3 kamu bankası Ziraat, Vakıf ve Halkbank tarafından verilmektedir.

Asgari ücretliler, emekliler

Söz konusu kredinin öncelikli olarak asgari ücretli çalışanlara ve emekli vatandaşlara verileceği açıklanırken, düşük gelirli vatandaşların öncelikli olacağı duyurulmuştu.

Başvurular başladı

Vakıf, Halk ve Ziraat Bankası tarafından verilen Temel İhtiyaç Destek Kredisi başvuruları başladı. Kredi ile 10 bin TL’ye kadar kredi almak mümkün. Ayrıca kredinin toplam vadesi 36 ay olurken, ilk 6 ay ödeme alınmayacak.

Sonuçlar ne zaman?

Kredi başvurularının başlamasıyla binlerce kişi başvuru yaptı. Başvuruların başlamasından 2 gün geçti ve henüz bankalardan bir açıklama gelmedi. Ancak gelen bilgiler başvuruların fazla olması nedeniyle yoğunluk yaşandığı bu nedenle açıklamanın geciktiği söyleniyor.

Sonuçlar nasıl açıklanacak?

Temel İhtiyaç Destek Kredisi sonuçları başvuru yapan kişilere mesajla iletilecek. Ayrıca banka müşterileri sonuçları mobil bankacılıktan da takip edebilir.

Tarafsız haberin kaynağına her yerde ulaş! Gündemden her an haberdar ol! Mobil uygulamayı şimdi indir! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Tüm sıcak gelişmeler her an ekranında! Instagram’da bizi takip et, haberin kaynağını akışına getir. >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Türkiye’nin ve dünyanın nabzını tutan haber sitesinin Facebook Grubuna Katıl tartışmaları ve güncel haberleri kaçırma! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Hiçbir gelişmeyi kaçırmak istemiyorsan, şimdi sen de hemen Twitter hesabımızı Takip Etmeye başla. >>> Haberport'u Twitter'dan Takip Et

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2020, 18:17

YORUM EKLE

Popüler Haberler