1000 TL sosyal yardım desteği ne zaman yatırılacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 1000 TL sosyal yardım desteği ödemesi yapacağını duyurmuştu. Vatandaşlar, 1000 TL sosyal yardım desteği ne zaman yatırılacak merak ediyor. Bakanlıktan açıklama geldi. İşte detaylar.

1000 TL sosyal yardım desteği ne zaman yatırılacak?

Korona virüs salgını nedeniyle devlet ihtiyaç sahibi vatandaşlara nakdi ve ayni yardım paketleri hazırladı. Bu kapsamda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2 milyon ihtiyaç sahibi aileye 1.000 TL sosyal yardım ödemesi yapacağını duyurmuştu. Vatandaşlar ödemelerin ne zaman yapılacağı araştırmaya koyuldu.

Sosyal yardım ödemesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın virüse karşı alınana ekonomik tedbirler çerçevesinde yardımı muhtaç vatandaşlara verilen maddi destek ödemeleridir.

1000 lira sosyal yardım destekleri kimlere verilecek?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, sosyal yardım başvurularına yönelik yaptığı açıklamasında yardımdan bakanlıktan düzenli olarak yardım alan ve sisteme kayıtlı kişilerin yararlanacağını belirtmişti.

Bakan Selçuk Sosyal Hizmetlerden Yaşlı Aylığı, Engelli Aylığı, Engelli Yakını Aylığı, Silikozis Aylığı, Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım, Öksüz Yetim Yardımı, Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı gibi yardımları alan kişilerin herhangi bir başvuru yapmasına gerek olmaksızın 1000 liralık sosyal yardımın hesaplarına yatacağını açıklamıştı.

Sosyal yardım desteği ne zaman yapılacak?

Sosyal yardım desteği kapsamında verilen 1000 liralık maddi destek ödemeleri 1 Nisan itibariyle yatırılmaya başlandı. Ödemeler doğum yılının son sayısına göre yatırılmaktadır. Buna göre son rakamı 0 ile 5 olanlar 1 Nisan’da, 1 ile 6 olanlar 2 Nisan’da, 2 ile 7 olanlar 3 Nisan’da, 3 ile 8 olanlar 4 Nisan’da, 4 ve 9 olanlar ise 5 Nisan’da ödemelerini alacak.

Sosyal yardım ödemesi sorgulaması nasıl yapılır?

Sosyal yardım ödemeleri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı bir uygulamadır. Bu hizmetlerden şartlara uyguna olan herkes yararlanabiliyor. Sosyal yardım sorgulaması e-Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır.

Sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır?

Sosyal yardım başvuruları Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak il ve ilçelerde bulunan Sosyal Hizmetler Merkezleri’nden yapılmaktadır. Sosyal Hizmetler Merkezi’ne giderek gelir durumunuzu belirterek yardımına ihtiyacınızın olduğunu kanıtlamanız takdirde sosyal hizmetlerin bütün yardımların faydalanabilirsiniz.

Eğitim haberleri ve tüm yeni gelişmeler için Haberport mobil uygulamasını telefonuna indir!>>>Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Günlük Instagram akışında sıcak gelişmeleri görmek istiyorsan bizi takip etmeyi unutma >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Objektif ve doğru haber nerede? Artık her yerde. Haberport Facebook Grubuna katıl, haberler hakkında yorumlarını paylaşmaya başla! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Twitter hesabımızı takibe başla, merak ettiğin güncel haberleri asla kaçırma! Tüm sıcak gelişmeler burada. >>> Haberport'u Twitter'dan Takip Et

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2020, 15:27

YORUM EKLE

Popüler Haberler