15 Noktadan Fındık Alımları Başlayacak

Toprak Mahsulleri Ofisi 1 Kasım tarihinden itibaren 15 noktadan fındık alımlarına başlayacak. Tombul fındıklar 14, diğer kalite fındıklar ise kilosu 13 Türk Lirasından satın alınacak.

15 Noktadan Fındık Alımları Başlayacak

Toprak Mahsulleri Ofisi 1 Kasım 2018 tarihi itibariyle 15 noktadan fındık satın alacak. TMO tarafından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fındık alımıyla ilgili sözleri anımsatıldı. 5 şube müdürlüğüne bağlı olarak 15 noktadan süreç başlatılacak. Levant kalitedeki tombul fındıkların kilosu 14 TL’den alınacak. Giresun kalitesindeki kabuklu tombul fındıklar ise 14,5 TL’den alınacak. Diğer kalitedeki mahsullerin kilosu ise 13 TL’den hesaplanacak.

Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olan üreticilerin elindeki bütün fındıkların satın alınacağı belirtiliyor. Alımların randevu sistemiyle yapılacağı ve TMO’nun resmi intenet sayfasından veya şube müdürlüklerine giderek randevu sırası alınabiliyor.

Randevu Sahibi Bizzat Kendisi Gelecek

Resmi web sayfası üzerinden başvuruda bulunan kişinin alım noktalarında bizzat kendisi bulunması gerekmekte. Eğer randevu sahibi değil de bir yakını alım noktasında bulunuyorsa, TMO satın almayacak. Ücret ödemeleri ise 20 gün içerisinde randevu sahibinin belirttiği hesap numarasına yapılacak. Pazar günleri haricinde haftanın her günü alımların yapılacağı duyuruldu.

Üstelik sağlam iç fındık oranı yüzde 40’ın altında veya çürük ve boz fındık oranı yüzde 3’ün üzerindeki ürünler satın alınmayacak.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 16:31

YORUM EKLE

Popüler Haberler