2. El iPhone Pazarında Fiyatlar Dalgalanmaya Başladı

Apple, bu akşam yeni iPhone modelini tanıtacak ve ardından satışa çıkaracak. Bu durum ikinci el iPhone sahiplerini ikinci el telefon satışlarına yönlendirdi.

2. El iPhone Pazarında Fiyatlar Dalgalanmaya Başladı

Amerika'nın teknoloji devleri arasında yer alan ve dünya çapında çok geniş bir müşteri portföyüne sahip olan Apple, iPhone akıllı telefonları ile her yıl akıllı telefon piyasasını kasıp kavuruyor. 10 senedir piyasaya sunduğu telefon serisinin bu akşam yeni modeli tanıtılacak. Yeni modelin görücüye çıkmasının ardından, kısa bir süre sonra da telefonun piyasada satışa çıkacağı biliniyor. Markanın sıkı takipçileri de bu durum sebebi ile yeni model iPhone'a sahip olmak için elindeki eski model iPhone'ları satmak üzere ikinci el telefon alıcılarının yolunu tuttu. Haliyle artan arz da piyasadaki fiyatlar üzerinde etkili oldu.

İKİNCİ EL İPHONE PİYASASINDA YOĞUNLUK

Bugün akşam saatlerinde Apple'ın iPhone modeli henüz bilinmeyen bir isimle tanıtılacak. Geçtiğimiz sene Eylül ayında tanıtılan iPhone 7'den sonra en büyük ihtimal iPhone 8'in tanıtılmasına veriliyor ancak intenette yer alan iddialara göre telefon iPhone X adıyla kullanıcılarıyla buluşacak. İsmi ne olursa olsun, Apple'ın sadık müşterileri yeni cihazı her halükarda satın alacak. Bunun için de ellerindeki iPhone 6 ve iPhone 7 model telefonlarını satmak üzere çarşıların yolunu tutmaya başladılar bile.

DOĞUBANK İŞHANINDA YOĞUN İPHONE SATIŞI

iPhone'un yeni sürümünün çıkmasına sayılı saatler kala elindeki iPhone'u satmak isteyenler Doğubank İşhanı'nın yolunu tuttu. İkinci el telefon alım satımının can damarlarından birisi olarak görülen Doğubank İşhanı'nda fiyatlar bu durum sebebiyle düşmeye başladı. An itibariyle piyasadaki telefoncuların iPhone 6 için alım fiyatları maksimum 1300 TL iken satış fiyatı olarak ise 1500 TL karşımıza çıkıyor. Öte yandan iPhone 7 için en yüksek alış fiyatı 2200 TL iken satış fiyatı ise 2400 TL olarak gerçekleşiyor. Şimdiden çok sayıda iPhone kullanıcısı pazar doygunluğa ulaşmadan elindeki telefonu çıkarmak için işhanına akın etmiş durumda.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2018, 22:37

YORUM EKLE