20 Bin TL Altında Alınabilecek İkinci El Araba Seçenekleri

Her geçen gün yükselen araba piyasasında araç satın almak da bir o kadar zorlaşıyor. Ekonomik durumu çok da iyi olmayan vatandaşlarımız düşük rakamlara iyi arabalar almak için araştırmalar yapıyorlar. Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için 20.000 TL Altında Alınabilecek 2. El Araç Seçeneklerinden bahsedeceğiz. İşte o araçlar…

20 Bin TL Altında Alınabilecek İkinci El Araba Seçenekleri

20.000 TL Altında Alınabilecek 2. El Araç Seçenekleri

Bundan 5 sene önce 20.000 TL gibi bir rakam araç satın almak için gayet yeterli bir fiyattı. Ancak değişen ekonomik koşullar ve araç piyasası yüzünden bugünlerde 20.000 TL bir araç satın almak için pek de uygun bir fiyat değil. Yine de her paranın satın alabildiği bir araç mutlaka vardır. Bizler bu yazımızda 20.000 TL’ye alınabilecek en iyi seçenekleri değerlendireceğiz.

Bilindiği gibi araçların fiyatlarını etkileyen temel etkenler, aracın modeli, senesi, kilometresi, iç donanım özellikleri, hasar kayıtları gibi sıralanabilmekte. Bu etmenler ne kadar iyi durumda olursa araçların fiyatları o kadar yükselmektedir. 20.000 TL paramızın olması demek, bu etmenlerin en azından birkaçından fedakarlık yapmamız gerekiyor anlamına gelmektedir. Ancak az önce de belirttiğimiz gibi her paranın satın alabileceği bir araç vardır ve biz de elimizdeki para ile alınabilecek en uygun aracı belirleyeceğiz.

Dilerseniz gelin birlikte bu aracı bulmak için ilanların yer aldığı sayfayı ziyaret edelim. Türkiye’nin en çok kullanılan ikinci el otomobil sayfası sahibinden.com, araç satın almak için uygun bir adres olabilir. Diğer yandan arabam.com’da kullanılabilecek sayfalar arasındadır.

Hangisini kullanırsanız kullanın öncelikli olarak filtreleme özelliğine girin. Burada elinizdeki rakamı yazın ve filtreleyin. Gelen sonuçlara bakıldığı zaman ilk sıralarda 1992 model Tofaş Şahin araçların yer aldığı görülüyor. Sonrasında kilometresi 165.000’de olan bir Renault Broadway karşımıza çıkıyor. Listenin devamına baktığımızda ise aşağıda sıralanmış olan araç ve modeller bizi karşılıyor.

  • Tofaş Şahin,
  • Tofaş Serçe,
  • Tofaş Kartal,
  • Renault 9,
  • Lada Samara,
  • Lada Vega,
  • Ford Taunus,
  • Fiat Tempra,
  • Anadol A2

Genel olarak bu araçlar yaşlı araçlar olduğu için hasar durumları pek de iç açıcı olmayabilir. Bunlara kafanızı takmanıza gerek yoktur. Bizim amacımız elimizdeki parayla en iyi aracı almak. İstediğiniz özelliklerdeki aracı satın aldıktan sonra sanayide biraz masraf yaparak araçlar gayet iyi duruma getirilebilmektedir.

Diğer yandan listeyi devam ettirdiğimizde karşımıza Golf, Peugeot 206, Hyundai Accent, Fiat Albea, Citroén Saxo, Mitsubishi Lancer, Suzuki Swift, Honda Civic gibi araçların çıktığı da görülüyor. Bu bölümlerde fiyat biraz daha yükselse bile, araçların durumları da iyileşiyor. Böylece sanayi de masraf yapılmasına gerek kalmayacak araçlara geçilmiş oluyor. Bu konu tamamen tercih meselesidir. Kimisi daha uygun bir araç alarak kendine göre modifiye ettirir, kimisi ise iyi durumdaki aracı alıp hiç masraf yapmadan binmek ister.

Genel olarak bakıldığında 20.000 TL altındaki araçların 1992 senesi ile 2012 senesi arasında oldukları görülmekte. Kimi ağır hasarlı kiminin kilometresi yüksek, ancak herkese hitap eden bir araç bulunuyor. Siz de intenette yer alan ilanlar arasında filtreleme yaparak kendinize en uygun aracı bulabilirsiniz. Herkese iyi araştırmalar dileriz!

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 07:22

YORUM EKLE

Popüler Haberler