2019 Şartlı Eğitim Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? 2019 ŞEY

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca yürütülen 2019 ŞEY (Şartlı Eğitim Yardımı) nedir? Ne kadar yardım yapılır? Kimler başvuruda bulunabilir? Başvuru koşulları nelerdir?

2019 Şartlı Eğitim Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? 2019 ŞEY

Şartlı eğitim yardımı sosyal güvenceye sahip olmayan ailelerin çocuklarının eğitim masraflarını karşılamak adına her ay 35-60 TL arasında yapılması planlanan para yardımıdır. Ailelerin bu yardımdan yararlanması için başvuru yapması gerekiyor. Peki ama bu başvuru nereye yapılacak ve başvuru koşulları neleri kapsamaktadır? Tüm detayları ile sizlerle paylaşıyoruz.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca yürütülen ŞEY (Şartlı Eğitim Yardımlar) yoksul ailelerin çocuklarının  eğitimlerine devam etmesi adına uygulanan destek programı bünyesince yapılan para  yardımları her ay PTT şubelerinden ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. 

Belirlenen bütçe dağılımı şu şekilde;

İlköğretim Erkek öğrenci için aylık 35 TL, Kız öğrenci için 40 TL

Ortaöğretim Erkek öğrenci için aylık 55 TL, Kız öğrenci için 60 TL

Peki kimler başvuru yapabilir?

İlköğretim ve Ortaöğretimde okuyan çocuk sahibi, hiçbir sosyal güvencesi bulunmayan yoksul aileler başvuru yapabilirler.

Ocak ayının 24'ünde başlayan ödemelerin devamı Mart ayında gelecek. Ödemeler; Ocak, Mart, Temmuz, Eylül ve Kasım aylarının 24-28 tarihleri arasında yapılıyor.

Tam tarih ise T.C. Kimlik numaranızın son rakamına göre belirleniyor. Son rakamınız ''0'' ise ilgili ayın 24, ''2'' ise ilgili ayın 25, ''4'' ise ilgili ayın 26'sı, ''6'' ise ilgili ayın 27'si, ''8'' ise ilgili ayın 28'i ödemenizi alacağınız tarih.

Başvuru için istenen belgeler;

Hane Başvuru Kayıt Formu 

Sorgu Dilekçesi 

Şartlı Eğitim-Sağlık Hak Sahibi Sözleşmesi

Başvuru Dilekçesi 

Bu belgelerin tamamıyla birlikte resmi olarak ikamet ettiğiniz yerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurunuzu yapabilirsiniz. 

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2019, 10:51

YORUM EKLE

Popüler Haberler